گونه کمیاب گربه‌شنی در عباس آباد نایین

    کد خبر :1071987
گربه‌شنی عباس آباد نایین

گونه ارزشمند و کمیاب گربه شنی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین مشاهده و از این گونه تصویربرداری شد.

علیرضا رضایی، اظهار کرد: به منظور حفظ و حراست از حیات وحش و مستند سازی تنوع زیستی توسط محیط بانان مستقر در سرمحیط بانی چوپانان، از یک قلاده گربه شنی در میانه‌های شب تصویربرداری شد.

وی افزود: این گونه نادر در لحظه اول مشاهده به همراه دو توله خود بوده که توانسته آنها را مخفی کند و امکان تصویربرداری از آنها فراهم نشد. گربه شنی از گونه‌های ارزشمند و کمیاب بوده که مختص زیستگاه‌های بیابانی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین خاطرنشان کرد: این گربه در ایران در پارک ملی کویر، مناطق جنوبی کویر لوت در استان کرمان، محدوده دو شاخ در منطقه حفاظت شده توران در استان سمنان، پناهگاه حیات وحش بختگان، منطقه حفاظت‌شده بهرام گور و منطقه شکار ممنوع دره باغ بوانات در استان فارس، پناهگاه حیات وحش عباس آباد نائین، مجموعه ریگ جن و پناهگاه‌های حیات وحش کوه بزرگی، خارو و یخاب و منطقه کلاته در استان اصفهان زیست و دشت ترکمن صحرا، نواحی شمالی و خراسان رضوی دیده شده است.

رضایی گفت: اکوسیستم خشک آسیب‌پذیر که زیستگاه این گربه است در ایران به دلیل سکونت و فعالیت‌های انسانی به ویژه چرای بی رویه دام در معرض تهدید قرار دارد.

ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید