پرونده 800 سفر غیرمتعارف در وزارت نفت روی میز کمیسیون اصل نود

  • سیاسی
  • سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۰
    کد خبر :829080
وزارت نفت

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از بررسی پرونده 800 سفر غیرمتعارف و پرداخت پاداش به مدیران و همچنین پرداخت حقوق به مدیران از دو محل در وزارت نفت در نشست این کمیسیون خبر داد.

علی خضریان درباره جلسه عصر دیروز کمیسیون اصل نود گفت: این جلسه با حضور فرزین مینو معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت برگزار شد و یکی از ۱۷ پرونده مفتوحه مرتبط با وزارت نفت در کارگروه‌های کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص ۸۰۰ سفر غیرمتعارف و اهدای پاداش به مدیران و همچنین پرداخت حقوق به مدیران از ۲ محل مورد بررسی قرار گرفت.

او در گفت‌وگو با فارس، افزود: درباره تخلفات صورت گرفته در مورد سفرها و پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف هم گزارش مکتوب و پاسخ مقتضی طی یک هفته توسط وزارت نفت و معاونت مربوطه به کمیسیون باید ارائه شود و در خصوص این موضوع گزارشاتی از سوی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نیز به کمیسیون رسیده است.

به گفته این نماینده مجلس، نحوه اجرای قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران در وزارت نفت هم موضوع دیگری بود که در جلسه روز گذشته با معاون وزیر مطرح شد و مقرر شد در خصوص آن اقدامات اجرایی طی حداکثر دو هفته آغاز شده و گزارش مربوطه به کمیسیون ارسال شود.

خضریان ادامه داد: بحث واگذاری اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی جهت ساخت و احداث ویلا موضوع دیگری بود که در کمیسیون و با حضور رئیس سازمان امور اراضی و سازمان امور جنگل‌ها و مراتع مورد بررسی قرار گرفت و مسئول ذیربط ضمن پذیرش اصل موضوع، خلاء قانونی، عدم اجرای درست قانون کاداستر، شرایط خاص اقتصادی کشور و ارزش افزوده کاذب زمین‌های تجاری، کمبود بودجه و نبود نیروی انسانی را از جمله دلایل این اتفاق دانستند.

او اضافه کرد: کمیسیون در خصوص کمبود بودجه و نیروی انسانی از پاسخ‌های مسئولان قانع نشد و مقرر شد با توجه به اینکه مسئولیت مستقیم این موضوع بر عهده سازمان امور اراضی و سازمان جنگل‌ها و مراتع است، مسئولین این دو سازمان اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از تبدیل اراضی ملی به ویلاهای تجاری را طی گزارشی به کمیسیون ارائه کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه دیگر کمیسیون در مورد پیگیری مشکلات تجمیع تعدادی از بانک‌های در بانک سپه و شکایت سهامداران خرد در خصوص اینکه ارزش‌گذاری سهام‌ها به درستی انجام نشده، گفت: کمیسیون در ادامه جلسه قبلی خود با وزیر اقتصاد و برای پیگیری و احقاق حقوق سهامداران و انجام وظیفه نظارتی خود و پس از بررسی‌های کارشناسی در کارگروه مربوطه با حضور مسئولین دستگاه‌های ذیربط به پیشنهاداتی رسید.

خضریان عنوان کرد: کمیسیون اصل نود مقرر کرد که گزارش کارشناسی در این باره در اختیار وزیر اقتصاد و مدیرعامل بانک سپه به عنوان بانک اصلی دخیل در این موضوع قرار گیرد تا احقاق حقوق سهامداران حاصل شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید