مصرف سیر به مقابله با عفونت های تنفسی کمک می کند

    کد خبر :179845

مطالعه جدید نشان می دهد ترکیب سولفور فعال موجود در سیر می تواند با باکتری های قوی موجود در عفونت های مزمن نظیر فیبروز کیستیک مقابله کند.

سیر که به خاطر خواص ضدویروسی، ضدباکتریایی، ضدقارچی و آنتی اکسیدانی اش در جهان شناخته شده است، می تواند بسیاری از مشکلات سلامت را نیز حل کند.

یافته ها نشان می دهد ترکیب سولفور ajoene موجود در سیر می تواند قوی ترین مقاومت باکتریایی را داشته باشد و قادر به نابودی ترکیبات مهم در سیستم های ارتباطاتی باکتری هاست.

آجوئن (ajoene) همچنین به شبکه محافظ پیرامون باکتری ها موسوم به بیوفیلم آسیب می رساند.

زمانیکه بیوفیلم نابوده یا تضعیف شود، هم آنتی بیوتیک و هم سیستم ایمنی خود بدن می توانند به شکل مستقیم تری به باکتری ها حمله کنند و در نتیجه عفونت را از بین ببرند.

تیم هولم جاکوبسن، استادیار دانشگاه کپنهاگ دانمارک، در این باره می گوید: «ما معتقدیم این متد می تواند منجر به درمان بیماران شود چراکه عفونت های مزمن نظیر فیبروز کیستیک می تواند بسیار قوی باشد.»

وی در ادامه می افزاید: «ما در حال حاضر دانش و آگاهی کافی برای توسعه داروی سیر و آزمایش آن بر روی بیماران داریم.»

به گزارش مهر، در این مطالعه مشخص شد ajoene دارای توانایی ممانعت از مولکول های تنظیم کننده کوچک RNA در دو نوع باکتری هست: Staphylococcus aureus عامل عفونت های پوست و Pseudomonas aeruginosa عامل ذات الریه و عفونت های مجاری ادراری.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید