انتصاب یک جوان ۲۸ ساله در خودروسازی

  • اقتصادی
  • دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰
    کد خبر :715972

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، شبه دولتی بودن و سیاسی کاری در صنعت خودرو علاوه بر کوتاه کردن دست بخش خصوصی واقعی منجر به ایجاد ناکارآمدی در صنعت و بازار خودرو گردیده است.

تغییرات، انتصابات و تحولات این صنعت در بدنه خودروسازی مملو از مصادیقی است که به خوبی صحت این موضوع را نشان می‌دهد. از حضور افراد با سوابق نظارتی و امنیتی در بخش‌های مهم فنی و تخصصی گرفته تا حضور جوانانی بدون هیچ تجربه کاری در پست‌های نظارتی.

به گزارش تسنیم،در جدیدترین انتصاب، “م. م” به عنوان سرپرست بازرسی یکی از خودروسازی منصوب گردیده است این در حالی است که پیش از این سمت، وی به مدت چند سال مدیرکل بازرسی یکی از شرکت‌های تابعه همین خودروسازی بوده است. از نکات قابل توجه در خصوص م. م سن و مدرک تحصیلی وی است. طبق اسناد به دست آمده، م. م متولد ۷۱ است که هنوز مدرک فوق دیپلم خود از آموزشکده سما دانشگاه آزاد نگرفته است.

در این انتصاب دو سوال اساسی مطرح است:

اول اینکه انتصاب وی در مجموعه خودروسازی به جایگاه پدر وی ارتباط داشته یا براساس شایستگی ایشان بوده؟

دوم براساس کدام مبنا یک جوان که به تازگی با معدل حدود ۱۴.۸۳ در رشته کامپیوتر فوق دیپلم خود را تمام کرده و هنوز مدرک آن را دریافت نکرده است، چندین سال است که در کسوت مدیرکل بازرسی مشغول به کار شده است؟ آیا هیچ مدیر توانمندی با تجربه در این زمینه وجود نداشته است؟

متاسفانه سیاسی کاری و نفوذ دولت‌ها در مجموعه‌های خودروسازی زیان‌های بسیاری را بر این صنعت تحمیل کرده است؟

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید