9 نکته کاربردی طراحی سالن کنفرانس کوچک

    کد خبر :1049869

ایجاد یک سالن کنفرانس کوچک متمایز، نیاز به تعامل ظریف بین محدودیت های فضایی و طراحی نوآورانه در حوزه معماری سالن کنفرانس دارد. بهینه سازی چیدمان صندلی ها، آکوستیک و پیچیدگی های نور و همچنین ایجاد یک محیط صمیمی و در عین  حال تأثیرگذار در فضاهای محدود، هر کدام چالش های مهمی است که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. مسئله بااهمیت این است که سالن های کنفرانس کوچک اغلب منجر به تجربیات نه چندان خوب و زیبایی شناسی ضعیف می شوند.

بهینه سازی چیدمان میز و صندلی سالن کنفرانس

دکوراسیون سالن کنفرانس به شکل سنتی یعنی با میز و صندلی مرکزی می تواند برای یک اتاق کنفرانس کوچک مناسب باشد. در حالت ایده آل، شما باید حدود 1 متر فاصله در اطراف میز کنفرانس بگذارید. دانستن این اندازه و اندازه گیری از دیوارها به سمت داخل به شما کمک می کند که اندازه میز کنفرانسی که در اتاق شما می تواند قرار بگیرد چقدر است.

همچنین می توانید از چیدمآن های غیرسنتی استفاده کنید. به عنوان مثال، یک اتاق کوچک ممکن است فقط چند صندلی، یک میز کوچک و یک مانیتور دیواری برای کنفرانس ویدئویی نیاز داشته باشد. حتی ممکن است مبلمان مدولار یا کاناپه هایی را انتخاب کنید که رو به سیستم ویدئوکنفرانس هستند.

صرفه جویی در فضا را فراموش نکنید!

در طراحی سالن کنفرانس اداری، استفاده از مبلمان چندمنظوره می توانید از متراژ به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. به علاوه استفاده از این مبلمان می تواند شخصیت به اتاق اضافه کند. برای مثال میزهای دیواری را می توان به عنوان میز ایستاده یا محلی برای ویدئوکنفرانس استفاده کرد. آن ها همچنین فضای کف را اشغال نمی کنند که همین موضوع ظاهر تمیزتری را ارائه می دهد. افراد می توانند در صورت نیاز صندلی های تاشو را بیرون بکشند و پس از اتمام کار، آن ها را به سرجای خود برگردانند.

سیستم های صوتی بی سیم راهی برای کاهش بهم ریختگی فضا!

هیچ چیز برای طراحی اتاق کنفرانس مدرن بهتر از داشتن تجهیزات صوتی بی سیم نیست. با استفاده از آن ها، کابل های ناخوشایند حذف می شوند، در نتیجه فضای اتاق کنفرانس تمیزتر به نظر می رسد. شما می توانید تقریبا به هر دستگاه یا پلتفرمی از طریق بلوتوث یا وای فای متصل شوید که تنظیم آن فقط چند ثانیه طول می کشد.

برای همکاری کارآمد، تخته های سفید تعاملی را اضافه کنید

در طراحی و تجهیز سالن کنفرانس وایت بردهای تعاملی به شرکت کنندگان اجازه می دهند تا ایده های خود را بنویسند یا ترسیم کنند و آن ها را با تیم به اشتراک بگذارند. همه در طول جلسات طوفان فکری در یک صفحه هستند و هیچ ایده ای نادیده گرفته نمی شود. کاربران همچنین می توانند کار خود را ذخیره کرده و بعدا دوباره از آن بازدید کنند.

از رنگ برای ایجاد عمق و بعد سالن کنفرانس استفاده کنید

باید بگوییم درصورتی که می خواهید از شرکتی حرفه ای در زمینه طراحی سالن کنفرانس بهره ببرید و از همه مهم تر می خواهید بدانید روال اجرای پروژه چگونه است می توانید با مراجعه به این لینک اطلاعات لازم را بدست بیاورید:

https://namadmemari.com/service/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3

رنگ های روشن تر باعث می شوند اتاق بزرگ تر به نظر برسد، زیرا نور بیشتری را منعکس می کنند و احساسی مطبوع و باز ایجاد می کنند. سایه های سفید و پاستلی گزینه های عالی برای دیوارهای اتاق های کوچک هستند. رنگ آمیزی سقف به رنگ روشن نیز می تواند به ایجاد توهم ارتفاع کمک کند.

رنگ آمیزی دیوار تاکیدی گزینه دیگری است که در اختیارتان قرار دارد. به جای رنگ آمیزی هر چهار دیوار به یک رنگ، یک دیوار را به عنوان دیوار برجسته انتخاب و آن را با رنگی پررنگ تر یا عمیق تر از دیوارهای دیگر رنگ کنید. این کار باعث جلب  توجه به آن دیوار و ایجاد عمق در اتاق می شود.

فضا اتاق کنفرانس را با هنر و دکور شخصی سازی کنید

مرز باریکی بین افزودن سلیقه ی شخصی و افراط در آن وجود دارد. برای یک اتاق کنفرانس کوچک، بهتر است از چند قطعه هنری دیواری یا اشیا کوچک ساده استفاده کنید. به یاد داشته باشید، لازم نیست هر اینچ مربع از فضا را پر کنید.

همچنین هدف اتاق و اینکه چه کسی آن را خواهد دید را در نظر بگیرید. اگر مرتباً جلسات یا سخنرانی هایی با مشتریان برگزار می کنید، آثار هنری را انتخاب کنید که نشان دهنده حرفه ای بودن و پیچیدگی باشد. قطعات انتزاعی در رنگ های خنثی یا عکاسی سیاه وسفید می توانند به خوبی این کار را انجام دهند.

پانل های آکوستیک را برای بهبود کیفیت صدا اضافه کنید

صدا لازم نیست در فضاهای کوچک زیاد بپیچد. افزودن پنل های آکوستیک می تواند کیفیت صدا را برای مکالمات رودررو و ویدئوکنفرانس بهبود بخشد. انتخاب پنل های صوتی جذاب هم کارایی را افزایش می دهند و هم زیبایی را در اتاق کنفرانس به ارمغان می آورند.

از گیاهان و عناصر طبیعی برای افزودن انرژی به اتاق کنفرانس استفاده کنید

فضای سبز می تواند به عنوان هنر و دکوراسیون زیبایی را دوچندان کند. گیاهان از نظر علمی برای کاهش استرس، افزایش بهره وری و بهبود کیفیت هوا ثابت شده اند. آن ها رنگ و بافت را به هر فضایی اضافه می کنند و آن را جذاب تر و آرام تر می کنند.

ویژگی های آبی مانند فواره های رومیزی فضایی آرام بخش ایجاد می کنند که می تواند به کاهش اضطراب و ایجاد آرامش کمک کند. عناصر طبیعی را در مناطقی قرار دهید که بیشتر وقت خود را در آن جا می گذرانید تا مطمئن شوید که از اثرات مثبت آن ها بهره مند می شوید.

نور مناسب سالن کنفرانس را انتخاب کنید

نورپردازی می تواند فضای اتاق کنفرانس را دلبازتر کند. نور طبیعی بهترین گزینه است. از مسدودکردن پنجره ها با پرده یا مبلمان خودداری کنید. اگر به پوشش های پنجره نیاز دارید، از گزینه های شفافی استفاده کنید که به نور اجازه عبور می دهد.

اگر نور طبیعی در اختیار ندارید، از چراغ های سقفی با سطوح روشنایی قابل  تنظیم استفاده کنید. نور بالای سر روشن می تواند باعث شود که اتاق کوچک تنگ و طاقت فرسا به نظر برسد، اما با کم کردن نور بالای سر و استفاده از لامپ های رومیزی یا لامپ های زمینی در اطراف اتاق، عمق و ابعادی ایجاد می کنید که باعث می شود فضای بیشتری احساس شود. این موضوع همچنین به کاهش فشار چشم و تنظیم رنگ مناسب برای اتاق کمک می کند.

نکته عالی دیگر این است که از سطوح بازتابنده مانند آینه ها یا سطوح فلزی در وسایل روشنایی خود استفاده کنید. این عناصر نور را منعکس و تصوری از عمق ایجاد می کنند که باعث می شود فضاها بزرگ تر به نظر برسند.

متخصص طراحی اتاق کنفرانس کوچک

یک تصور غلط رایج در مورد پیداکردن طراحی مناسب اتاق کنفرانس کوچک این است که شما باید همه چیز را با هم داشته باشید. این بدان معنا است که شما به گران ترین کامپیوتر و یک اتاق وسیع پر از میزهای مختلف نیاز ندارید، بلکه لازم است به جزئیاتی توجه کنید که تاثیری شگفت انگیز خواهند گذاشت. در نهایت، حقیقت این است که جزئیات همه  چیز است، یک صندلی باکیفیت بالا و یک چیدمان سازنده می تواند اتاق کنفرانس کوچک شما را حرفه ای و جذاب کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید