پیش بینی کاهش قیمت سکه

    کد خبر :1042450

روز دوشنبه، سکه بازان با امید افزایش قیمت طلا وارد زمین معاملات شدند با این حال فلز زرد حدود ۱.۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و از ۲۰۴۷ دلار قبل از بسته شدن بازارها در روز جمعه به ۲۰۲۲ دلار در نخستین روز از هفته جدید نزول کرد. برآوردها حاکی از آن است که این دارایی در اوایل سال آینده از ۲۰۷۴ دلار فراتر برود و پس از آن روند صعودی در پیش بگیرد.

به این ترتیب قیمت سکه امامی هم ریزش قابل‌توجهی را ثبت کرد و از ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به سطح ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان سقوط کرد. طبق ادعای معامله‌گران، قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی روز یکشنبه ۲۰۰ هزار تومان ریزش کرده بود و تا ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرده بود.

فعالان اقتصادی معتقدند در شرایط کنونی بازار سکه در وضعیت قرمز قرار دارد و در صورتی که طلا و دلارسیگنال صعودی به بازار سکه ارسال نکنند احتمال عقب نشینی سکه به کانال 28 میلیون تومان در روز جاری وجود دارد.

به عقیده آنها سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و از طرف دیگر در صورتی که مرز ۲۹ میلیون تومان را از دست دهد، احتمال عقب نشینی تدریجی تا پله هشتم کانال 28 میلیون تومان تومان محتمل است.البته ذکر این نکته ضرور ی است که کاهش سکه تا سطح یاده شده مستلزم خبرهای قوی‌ از نظر سیاسی است. با این حال اگر طلا و دلار امروز مسیر رشد را دنبال کنند این اتفاق می تواند روند کاهشی سکه را تا حدودی تعدیل کند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید