پرتغال مقابل مراکش سورپرایز می شود؟

  • ورزشی
  • جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۳۷
    کد خبر :958471
مراکش

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو گل عبدالرزاق خیری برای مراکش برابر پرتغال در جام جهانی 1986 باعث صعود این تیم به مرحله بعدی شد. خیری که معروف به جلاد مراکشی پرتغال شده بود اکنون سورپرایز جدیدی را برای شیرهای اطلس در بازی روز شنبه برابر پرتغال در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 پیش‌بینی کرد.

عبدالرزاق خیری گفت: مراکش در بازی روز شنبه برابر پرتغال قادر به ایجاد شگفتی جدیدی است. مأموریت آسانی نخواهد بود، اما من به آن ایمان دارم. بازی در یک کشور عربی با حضور مستمر هواداران مراکشی یک موهبت است.

شاگردان ولید الرکراکی در صورت شکست دادن پرتغال نخستین تیم آفریقایی در تاریخ خواهند بود که به مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی صعود می‌کنند.

جلاد مراکشی پرتغال با اشاره به بازی جام جهانی 1986 نیز خاطر نشان کرد: پس از دو تساوی برابر لهستان و انگلیس فشارها به اوج خود رسید. پرتغال تیمی ترسناک بود، اما ما هم امیدهای یک کشور، قاره و تمام جهان را به دوش کشیدیم. از نظر ذهنی کار آسانی نبود، اما تلاش‌مان را کردیم.

وی افزود: وقتی دو گل زدم خوشحالی‌ام وصف‌ناشدنی بود. بازیکنانی را که فقط در تلویزیون تماشا می‌کردیم شکست داده بودیم. هیچکس به ما اعتقاد نداشت، اما این کار را کردیم! ما عشق مردم را به دست آوردیم و مهمتر از همه راه را برای حضور بیشتر کشورهای آفریقایی در جام جهانی فراهم کردیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید