فرانسه، ایران را به اقدام در شورای حکام تهدید کرد

    کد خبر :859034
فرانسه، ایران را به اقدام در شورای حکام تهدید کرد

فرانسه مدعی شد هنوز قادر است به همراه شرکای خود در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران اقدام انجام دهد.

فرانسه روز پنجشنبه در لحنی تهدیدآمیز مدعی شد که در نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، آماده است تا به همراه سایر شرکای بین المللی اش علیه ایران اقدام کند.

این ادعای فرانسه در حالی مطرح شده که ایران و گروه 1+4 قرار است 8 آذر در وین مذاکرات احیای برجام به منظور لغو تحریم‌ها را از سرگیرند.

“آنه کلر لیگندر” سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در اظهاراتی گفت: ایران باید بدون تاخیر و وقفه مذاکره و همکاری با آژانس را از سربگیرد.

وی در ادامه افزود: ما با شرکای بین المللی خود برای پاسخ به ایران به دلیل عدم همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی مشورت خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه ادعا کرد: ما به شدت نگران نقض تعهدات ایران هستیم، از جمله تعهداتی که در ماه سپتامبر اعلام کرده است.

به گزارش تسنیم، ادعای این مقام فرانسوی در خصوص عدم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که در چارچوب توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می‌تواند در پاسخ به بدعهدی دیگر طرف‌ها و به خصوص خروج یک طرفه آمریکا از توافق، تعهدات خود را کاهش دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید