رونمایی از مقبره پله/ تصاویر

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۲۷
    کد خبر :994690
رونمایی از مقبره پله

بازدید از این مقبره با رزرو قبلی ممکن است. این مقبره در طبقه دوم یک گورستان عمودی منطقه ای خارج از شهر ” سائوپائولو” برزیل و جایی مشرف به ورزشگاه “ویلا بلمیرو” باشگاه فوتبال “سانتوس” برزیل، واقع شده است.

مقبره “پله” بازیکن افسانه ای فوتبال برزیل و جهان برای نخستین بار از زمان مرگ و دفنش، رونمایی شد.

مقبره پله از روز دوشنبه این هفته به روی بازدید عموم بازگشایی شد.

بازدید از این مقبره با رزرو قبلی ممکن است. این مقبره در طبقه دوم یک گورستان عمودی منطقه ای خارج از شهر ” سائوپائولو” برزیل و جایی مشرف به ورزشگاه “ویلا بلمیرو” باشگاه فوتبال “سانتوس” برزیل، واقع شده است.

مقبره با دو مجسمه طلایی از پله و فرش زمین چمن مصنوعی پذیرای طرفداران است. روی دیوارهای آن تصاویری از هواداران استادیوم نقش بسته و یک موسیقی مداوم از تشویق هواداران فوتبال در آن پخش می شود؛ گویی پله هنوز در حال بازی است. سقف بالای قبر قهرمان سه دوره جام جهانی نیز آبی است.

پله در 29 دسامبر سال گذشته میلادی (2022) در سن 82 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان روده بزرگ در بیمارستانی در سائوپائولو برزیل درگذشت و 5 روز پس از مرگش در این مقبره به خاک سپرده شد.

اختصاص جایگاه این مقبره به پله، از سوی “پپه آلستوت” صاحب گورستان ، که در سال 2018 درگذشت، برنامه ریزی شده بود.

آلستوت امیدوار بود مقبره در طبقه نهم قرار گیرد و بر استادیوم “ویلا بلمیرو” باشگاه سانتوس اشراف داشته باشد، جایی که پله 18 سال در آن بازی کرد؛ اما خانواده پله به منظور دسترسی بهتر طرفداران، تصمیم گرفتند او را در طبقه دوم دفن کنند.

پله در سال های 1958، 1962 و 1970 با تیم فوتبال برزیل قهرمانی جام جهانی فوتبال را تجربه کرد. او تنها بازیکنی است که 3 دوره قهرمانی جام جهانی را تجربه کرده است.

ماه گذشته، یک فرهنگ لغت برزیلی عبارت “پله” را به عنوان صفتی اضافه کرد تا در توصیف فردی که “استثنایی، غیرقابل مقایسه و منحصربه‌فرد است” استفاده شود.

این اقدام در راستای درخواست کارزاری با بیش از 125 هزار امضای هوادار فوتبال و طرفداران پله صورت گرفت.

بازگشایی مقبره پله اسطوره فوتبال جهان به روی بازدید عموم/ آسوشیتدپرس

عصرایران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید