امیر کویت درگذشت

    کد خبر :1041567
امیر کویت درگذشت

«نواف احمد جابر الصباح» امیر کویت امروز (شنبه) درگذشت و تمامی شبکه‌های کویتی با قطع برنامه‌های خود اقدام به پخش تلاوت قرآن کردند.

«نواف احمد جابر الصباح» متولد ۲۵ ژوئن ۱۹۳۷ بود که از ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ با درگذشت «صباح آل احمد الجابر الصباح» به عنوان امیر کویت انتخاب شده بود. او شانزدهمین امیر کویت و ششمین امیر این کشور پس از استقلال بود.

دیوان امیری کویت نیز در بیانیه‌ای با تأیید این خبر، دلیل فوت او را بیماری عنوان کرد. نواف احمد از ابتدای ماه نوامبر به دلیل بیماری روانه بیمارستان شده بود، دیوان امیری کویت نیز روز گذشته شرایط عمومی او را با ثبات توصیف کرده و از مردم این کشور خواسته بود تا برایش دعا کنند. او طی سال جاری بارها برای درمان به ایتالیا سفر کرد.

به احتمال قوی «مشعل الأحمد الصباح» (۸۳ ساله) برادر ناتنی امیر فقید، به عنوان ولی‌عهد کویت، در جایگاه امیر قرار گیرد، هر چند «نواف احمد جابر الصباح» از نوامبر ۲۰۲۱ برخی از اختیارات خود را به او تفویض کرده بود.

رسانه‌های عربی خلیج فارس در خصوص نواف احمد نوشته‌اند که او در ژانویه گذشته در راستای «مصالح ملی» دستور عفو چند محکوم به زندان را صادر کرد و در سطح سیاست خارجی نیز تلاش‌های او منجر به توافق «العلا» و پایان تنش میان قطر و عربستان سعودی و امارات شد.

فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید