ورزشکاران ایران وارد توکیو شدند

    کد خبر :828801
ورزشکاران ایران وارد توکیو شدند

نخستین گروه از کاروان ۶۶ نفره ورزشکاران المپیکی ایران، یکشنبه، ۲۷ تیر با استقبال رحمانی موحد، سفیر کشورمان در ژاپن، وارد توکیو شدند.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی موحد، سفیر کشورمان در ژاپن که در فرودگاه ناریتا جهت استقبال از ورود اولین گروه از کاروان ورزشی المپیکی جمهوری اسلامی ایران حضور داشت، در گفت وگویی ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌های سفارت برای همراهی و حمایت از کاروان ورزشی کشورمان در المپیک توکیو، برای کلیه ورزشکاران آرزوی سربلندی و کسب نتایج درخشان کرد.

در روزهای آینده نگاه‌ها به توکیو دوخته شده است و مردم ایران امیدوارند قهرمانان ملی کشورمان با دستان پر و افتخارآمیز ظاهر شوند.

جمهوری اسلامی ایران در سی و دومین دوره بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ که از تاریخ ١ تا ١٥ مرداد ١٤٠٠، در توکیو برگزار خواهد شد، با کسب ۶۶ سهمیه در ۱۶ رشته ورزشی، به‌عنوان بزرگترین کاروان ورزشی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، راهی ژاپن شده است.

ایران از سال ۱۹۴۸ تاکنون در همه دوره‌ها به استثنای بازی‌های المپیک ۱۹۸۰ و ۱۹۸۴ یعنی در ۱۶ دوره المپیک شرکت کرده که هشت دوره قبل از پیروزی انقلاب و هشت دوره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

دستاورد ورزشکاران کشورمان در تمام ١٦ دوره مسابقات المپیک، کسب ۲۱ مدال طلا بوده که ۱۷ مدال آن بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به دست آمده است.

علاوه‌بر طلا، ایران در مجموع ۲۱ نقره و ۲۷ برنز و جمعا ۶۹ مدال تاکنون در بازی‌های المپیک به دست آورده است.

در المپیک توکیو ۲۰۶ کشور و ۱۱۰۹۱ ورزشکار شرکت دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید