رفتار محتاطانه روسیه با رئیس جمهور آمریکا

    کد خبر :819566

رئیس جمهور روسیه یادآوری کرد که شرط موفقیت آن است که هرگز حریف را دست کم نگیریم و به همین دلیل مسکو، رفتاری محتاطانه با رئیس جمهور آمریکا در پیش خواهد گرفت.

به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، امروز پنجشنبه در اظهاراتی، در شرح دیدار روز گذشته خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، از وی به عنوان سیاستمداری حرفه‌ای یاد کرد که روسیه باید با او بسیار محتاطانه همکاری کند تا چیزی از نظرش دور نماند.

با توجه به اینکه گاف‌های بایدن که نتیجه کهولت سن و تا حدی لکنت زبان است، سوژه رسانه‌ای جذابی محسوب می‌شود؛ پوتین یادآوری کرد که تصویری که رسانه‌ها از رئیس جمهور آمریکا ارائه می‌دهند؛ با واقعیت منطبق نیست و او به رغم مسافت زیادی که تا سوئیس برای دیدار با همتای روس طی کرده بود؛ پر انرژی ظاهر شد.

پوتین یادآوری کرد که فضای حاکم بر گفتگوی آن‌ها به حد کفایت دوستانه بود و در ادامه افزود: ما به نوبه خود، از منافعمان دفاع می‌کنیم. تا وقتی طرف آمریکایی آمادگی داشته باشد؛ ما هم آماده ادامه این گفتگو هستیم.

به گفته رئیس جمهور روسیه، امنیت سایبری یکی از محور‌های اصلی گفتگو با همتای آمریکایی بود. او در این باره افزود: برای ما بسیار مهم است که دو طرف به‌جای اینکه مانند سگ به هم بپرند، تلاش‌های خود را در راستای مبارزه با جرائم سایبری ادغام کنند.

رئیس جمهور روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که بایدن بتواند اجازه کار کردن داشته باشد و روابط مسکو – واشنگتن بیش از این تنزل پیدا نکند.

عصر روز گذشته رؤسای جمهور روسیه و آمریکا، برای اولین‌بار بعد از ۱۰ سال، در ژنو با یکدیگر دیدار و درباره مسائل مختلف رایزنی کردند.

منبع: مهر

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید