آیا هنگ کنگ آخرین امید برای کاهش فعالیت بازار کریپتو آسیای شرقی است؟

    کد خبر :1024615
کریپتو

علی‌رغم جو تیره و تاریک پیرامون تجارت ارزهای دیجیتال در سرزمین اصلی چین به دلیل سرکوب‌های نظارتی، هنگ کنگ به لطف سیاست‌های فعالانه خود به عنوان چراغی از خوش بینی ظاهر می‌شود.

بازتاب-داده‌های اخیر Chainalysis کاهش تراکنش‌های رمزنگاری را در سراسر آسیای شرقی نشان می‌دهد، اما نگاه عمیق‌تر روایت پیچیده‌تری را نشان می‌دهد. چین شاهد کاهش شدید تراکنش‌های رمزنگاری بود و از 220 میلیارد دلار در سال گذشته به 86.4 میلیارد دلار در سال جاری سقوط کرد.

به طور همزمان، رتبه پذیرش کریپتو برای هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین نیز کاهش یافته است. با این حال، یک پیچ در داستان وجود دارد. هنگ کنگ که تنها 0.5 درصد از جمعیت چین را در خود جای داده، حدود 64 میلیارد دلار تراکنش ارزهای دیجیتال را گزارش کرده است. در حالی که این رقم نسبت به 70 میلیارد دلار سال قبل کاهش یافته، اما همچنان صحنه رمزنگاری پر جنب و جوش را در منطقه ویژه اداری نشان می‌دهد.

برخلاف سرزمین اصلی چین، که در آن معاملات خرده‌فروشی غالب است، چشم‌انداز ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ به سمت تراکنش‌های سازمانی منحرف شد. 46.8 درصد از معاملات کریپتو در هنگ کنگ بالای 10 میلیون دلار و تنها 4 درصد زیر 10000 دلار بودند که نشان دهنده نقش این شهر به عنوان مرکزی برای سرمایه گذاران با ارزش خالص و نهادی است. اکتبر گذشته، هنگ‌کنگ تغییر پارادایم را نشان داد و برنامه‌هایی را برای مقررات جدید دارایی‌های مجازی با هدف افزایش حمایت از سرمایه‌گذاران و امکان پذیر ساختن صرافی‌های دارای مجوز برای ارائه خدمات به معامله‌گران خرده‌فروش، نشان داد.

 

کریپتو

 

در حالی که شک‌ها استدلال می‌کنند که صنعت کریپتو منطقه با آسیب احتمالی ناشی از رسوایی JPEX که شامل سرقت ادعایی است، مواجه بوده، Chainalysis این تغییرات نظارتی را به‌عنوان تقویت «خوش‌بینی حبابی» می‌داند. علاوه بر این، پویایی‌هایی که به ماهیت بحث‌برانگیز کریپتو کمک کرده است، مانند سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه و پتانسیل انتقال ثروت به خارج از کشور، همچنان به پذیرش آن در هنگ کنگ و احتمالاً در شرق آسیا ادامه می‌دهد. در میان عدم قطعیت‎‌ها و رکود بازار، به نظر می‌رسد هنگ کنگ به عنوان سنگر جدید ارزهای دیجیتال در منطقه، به طور نامحسوسی سیاست‌های سختگیرانه سرزمین اصلی را به چالش می‌کشد.

در حالی که صحنه بزرگ‌تر کریپتو آسیای شرقی ردپایی باریک‌تر را نشان می‌دهد، که تنها 8.8 درصد از فعالیت‌های رمزنگاری جهانی را به خود اختصاص می‌دهد، که نسبت به سال گذشته با 12.9 درصد، کاهش داشت، سیاست‌های جدید هنگ‌کنگ ممکن است تنها بادی باشد که این بخش متزلزل به آن نیاز دارد. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا تلاش‌های هنگ‌کنگ به‌عنوان راه نجاتی برای بازار ارزهای دیجیتال که به شدت به دنبال احیای مجدد است، عمل خواهد کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید