۵ شناور سوخت قاچاق در آب‌های خلیج‌فارس توقیف شد

    کد خبر :971190
سوخت قاچاق آب‌های خلیج‌فارس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف ۵ شناور حامل سوخت قاچاق و کشف بیش از ۴۰۰ هزار لیتر گازوئیل در آب های خلیج فارس خبر داد.

مجتبی قهرمانی صبح امروز (۱۱ بهمن ماه) در تشریح این خبر، اظهار کرد: در راستای مقابله قاطع و جدی با قاچاق سوخت با هدف ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان، با هماهنگی رئیس حوزه قضایی پارسیان، رزمندگان منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار، پس از شناسایی ۵ فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آنها اقدام کردند.

وی با اشاره به دستگیری ۲۳ نفر از قاچاقچیان در این عملیات، خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناورها بیش از ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌ یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌ شوند، اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناورهای دخیل در امر قاچاق نیز به‌ نفع دولت ضبط خواهند شد.

قهرمانی یادآور شد: سوخت های کشف شده از شناورهای یادشده هم طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌ های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر می‌ گردد.

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به اینکه پرونده این شناورهای متخلف و سرنشینان آنها در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد، تأکید کرد: دادگستری استان هرمزگان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دریابانی فراجا، راهبرد مقابله با قاچاق سازمان یافته سوخت در نوار ساحلی و آب های خلیج فارس و دریای عمان را با قاطعیت ادامه خواهد داد و در راستای صیانت از منافع و سرمایه‌ های ملت ایران لحظه‌ ای درنگ نخواهد کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید