آگاهی کامل برای شرکت در آزمون آیلتس، مرحله ‌به ‌مرحله به سوی موفقیت

  کد خبر :1072924

امتحان ایلتس

آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی و دروازه ورود به تبدیل آرزوهای بزرگ بسیاری از افراد به واقعیت است. با شرکت در آزمون آیلتس می‌توانید در زمینه‌های تحصیلی و مشاغل حرفه‌ای خود بهترینِ خود باشید. آمادگی برای آزمون آیلتس مستلزم به کارگیری یکسری از روش‌ها مانند شرکت در آزمون‌های آزمایشی است تا احتمال موفقیتتان را بالا ببرید. از جمله، شرکت در امتحان آزمایشی آیلتس سفیر می‌تواند به شما کمک کند تا با ساختار و محتوای آزمون اصلی بیشتر آشنا شوید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

آشنایی با آیلتس و ساختار آزمون

پیش از صحبت درباره نحوه آمادگی برای آزمون آیلتس بد نیست این امتحان و ساختارش را بیشتر بشناسید. آیلتس (IELTS) با ارزیابی مهارت‌هایWriting ،Reading ،Listening و Speaking میزان تسلط شما به زبان انگلیسی را اندازه می‌گیرد. مهارت ها در آیلتس به صورت جدا جدا سنجیده می‌شوند و در نهایت کل آزمون ۲ ساعت و 45 دقیقه طول می‌کشد.

آیلتس به صورت‌های آکادمیک (Academic) و جنرال (General) ارائه شده که نسخه آکادمیک این آزمون برای افرادی است که می‌خواهند اپلای تحصیلی کنند. آزمون جنرال آیلتس هم مناسب مهاجران کاری و برای دریافت ویزای کاری است. تست جنرال آیلتس به زندگی روزمره شبیه‌تر است؛ در حالیکه تست آکادمیک آیلتس کاملا منطبق بر نیازهای اکادمیک طراحی می‌شود. پس هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس باید بدانید با چه هدفی می‌خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید. اهدافتان آکادمیک و ادامه تحصیل در خارج از کشور است یا به قصد فعالیت‌های تجاری و با هدف یافتن موقعیت شغلی بهتر مهاجرت می‌کنید.

آزمون آیلتس

چگونه برای شرکت در آیلتس آماده شویم؟

زمانی که برای شرکت در آزمون آیلتس آماده می‌شوید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در ادامه با نکات مهم هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس بیشتر آشنا می‌شوید:

 • مطالعه مداوم: برنامه‌ریزی برای مطالعه منظم و پیوسته در طول زمان بسیار مهم است. هر روز باید مقدار زمان مناسبی را برای مطالعه در نظر بگیرید تا مفاهیم را به خوبی دوره کنید و تست‌ها و نمونه سوالات متنوع را حل و تمرین کنید.
 • استفاده از منابع مناسب: استفاده از منابع مناسب، کتاب‌ها و منابع آموزشی آیلتس معتبر می‌تواند در یادگیری مؤثر و بهبود مهارت‌های زبانی به شما کمک کند. منابعی مانند کتاب‌های راهنمای آزمون آیلتس، آزمون‌های آزمایشی، ویدئوهای آموزشی و منابع آنلاین می‌توانند شما را در درک بهتر ساختار آزمون و تمرین سوالات یاری کنند.
 • تمرین با سوالات آزمون: استفاده از منابع آزمون‌های آزمایشی آیلتس، به شما کمک می‌کند تا با نوع و سبک سوالات آشنا شوید. سعی کنید با تمرین مکرر و حل سوالات مختلف، مهارت‌های زبانی خود را در بخش‌های چهارگانه زبان تقویت کنید.
 • تمرکز بر نمره مورد نیاز: بررسی نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه یا مهاجرت به کشورهای مختلف، راهنمای شماست که بدانید روی کدام بخش‌های آزمون آیلتس بیشتر تمرکز کنید. همانطور که گفتیم هدفتان از شرکت در آزمون روی برنامه‌ریزی برای آمادگی تاثیر می‌گذارد. با دانستن حداقل نمره موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی یا کاری، می‌توانید برنامه هدف‌مندتری داشته باشید.
 • شرکت در دوره‌ها و وبینارها: شرکت در دوره‌های آموزشی و وبینارهای آیلتس مانند ورکشاپ‌ها، وبینارها و دوره‌های آمادگی سفیر می‌تواند به شما در درک بهتر نیازهای آزمون و تقویت مهارت‌های زبانی کمک کند. این دوره‌ها راهنمایی‌های ارزشمندی درباره روش‌های با تاثیر بیشتر برای حل سوالات و بهبود عملکردتان در آزمون آیلتس ارائه می‌دهد.
 • شرکت در آزمون‌های آزمایشی: پس از تمرین و تکرار نمونه سوالات آزمون، نوبت شرکت در ماک آیلتس است. ماک آیلتس همان آزمون آزمایشی آیلتس است و به شما کمک می‌کند تا با نوع سوالات و زمان‌بندی امتحان آشنا شوید. با تمرین و مرور سوالات آزمون‌های قبلی، می‌توانید سرعت و دقت خود را در پاسخگویی به سوالات آزمون بهبود بدهید. به عنوان مثال ماک آیلتس سفیر تقویم سالیانه دارد و می‌توانید به راحتی برای آمادگی و شرکت در ماک آیلتس برنامه‌ریزی کنید. ماک آیلتس در چهار سنتر مجهز در مناطق شرق، غرب، شمال و مرکز تهران برگزار می‌شود.

توجه داشته باشید اگر امکان شرکت در آزمون حضوری ماک آيلتس را ندارید، موسسه زبان سفیر اين امکان را برای شما فراهم کرده است تا جهت ارزيابي خود در بخش اسپیکینگ، در آزمون شفاهی Speaking IELTS شرکت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

https://ielts.safirmall.com/product/ماک-شفاهی-آنلاین-online-ielts-speaking-test/

آزمون ماک آیلتس

مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس سفیر

 • ارزیابی سطح آمادگی: با شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس، می‌توانید سطح آمادگی خود را برای آزمون اصلی بسنجید. نتایج آزمون ماک آیلتس سفیر به شما نشان می‌دهد که در کدام مهارت‌های زبانی قوی هستید و کدام مهارت‌هایتان را باید تقویت کنید.
 • شناخت نقاط ضعف و قوت: با شرکت در ماک آیلتس، می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را در هر بخش از آزمون آیلتس شناسایی کنید. با آزمون آزمایشی آیلتس سفیر نقاط ضعف خود را می‌شناسید با تمرین‌های مناسب می‌توانید آن‌ها را بهبود ببخشید.
 • کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس: شرکت در آزمون‌های آزمایشی مانند ماک آیلتس، به شما کمک می‌کند تا با محیط آزمون و فشارهای آن آشنا شوید. این امر باعث می‌شود تا در آزمون اصلی بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری شرکت کنید.
 • بهبود مهارت‌های زبانی: با تمرین و شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس، آمادگی برای آزمون آیلتس پیدا می‌کنید و می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را بهتر کنید. مواجهه‌ی مکرر با سوالات مختلف و تمرین در بخش‌های آزمون، باعث تقویت مهارت‌های چهارگانه‌ خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن می‌شود و نتیجه این امر منجر به موفقیت در آزمون آیلتس خواهد شد.
 • آشنایی با نوع سوالات: با شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس سفیر، می‌توانید با نوع و الگوی سوالات مختلف آشنا شوید. این آزمون‌ها به شما فرصت می‌دهند تا با ساختار و نحوه پاسخگویی به سوالات مختلف آشنا شوید و راهکارهای موثرتری برای حل آن‌ها پیدا کنید.
 • تقویت مهارت زمان‌بندی: آزمون آیلتس زمان محدودی برای هر بخش دارد و مهارت زمان‌بندی صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است. با شرکت در آزمون‌های آزمایشی، می‌توانید مهارت زمان‌بندی خود را تقویت کنید.
 • ارزیابی پیشرفت: با شرکت مداوم در آزمون‌های آزمایشی آیلتس، می‌توانید پیشرفت خود را به طور مستمر ارزیابی کنید. این آزمون‌ها به شما امکان می‌دهند تا میزان پیشرفت خود را در مهارت‌های زبانی مختلف مشاهده کنید و به منظور بهبود بیشتر، در نقاط ضعف خود تمرین کنید.
 • شناخت راهکارهای بهتر: شرکت در آزمون‌های آزمایشی سفیر به کشف راهکارهای بهتر برای پاسخگویی به سوالات آزمون آیلتس منجر می‌شود. شما با تمرین و تست کردن راهکارهای مختلف، می‌توانید به روش‌های مؤثرتری برای حل سوالات و بهبود نمره خود دست پیدا کنید.

به طور کلی، آزمون ماک آیلتس یکی از بهترین راه‌ها برای موفقیت در آزمون آیلتس است. سفیر که ارائه دهنده ماک آیلتس است با برگزاری کارگاه‌ها، ورکشاپ‌ها و وبینارهای متنوع آیلتس همراه و پشتیبان شماست تا بتوانید آمادگی لازم برای شرکت در آزمون آیلتس اصلی را کسب کنید. سفیر آزمون با برنامه‌ریزی منظم، طراحی سوالات استاندارد و مشابه آزمون اصلی، ارائه مشاوره پس از آزمون و ارائه کارنامه آزمون آزمایشی پس از ۲ روز در کنار شماست تا بتوانید بیشترین استفاده را از این آزمون آزمایشی ببرید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید