آژانس اتمی از نصب دوربین‌های نظارتی در نطنز خبر داد

    کد خبر :902015
آژانس اتمی از نصب دوربین‌های نظارتی در نطنز خبر داد

منابع رسانه‌ای به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر دادند که این نهاد در تاسیسات ایران در نطنز دوربین‌های نظارتی نصب کرد.

به دنبال اظهارنظر اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اقدام جمهوری اسلامی ایران در انتقال تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ از تأسیسات کرج به نطنز، این نهاد بین‌المللی از نصب دوربین‌های نظارتی خود در نطنز خبر داد.

هفدهم فروردین ماه بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران تمامی تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را از تاسیسات کرج به نطنز منتقل کرد. طبق ادعای آژانس، ایران این اقدام را شش هفته بعد از ساخت سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام داده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش روز پنجشنبه (امروز) اختصاصی خود از رویت گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد که در آن آمده است، ایران در حال راه اندازی یک کارگاه جدید در نطنز است که قطعات سانتریفیوژهای غنی‌سازی اورانیوم را با ماشین‌هایی که اخیراً از تاسیسات کرج به آنجا منتقل شده است، خواهد ساخت.

طبق گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نصب دوربین‌های نظارتی در این کارگاه را به اتمام رسانده و مهر و موم‌های نصب شده در ماشین‌ها را برداشته است.

به گزارش فارس، این رسانه غربی همچنین ادامه داد که ایران در تاریخ ۱۳ آوریل ( چهارشنبه ۲۴ فرورین ماه) به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که ماشین‌های منتقل شده در کارگاه نطنز «از همین امروز شروع به کار خواهند کرد».

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید