اصلاح برنامه زمانی قطارهای مترو تهران

    کد خبر :829137

قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: با وجود اعلام اجرای زمانبندی ورود قطارها بر اساس برنامه روزهای عادی، برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در ایستگاه ها، امروز سه شنبه، شنبه و یکشنبه هفته آتی برنامه عادی ورود قطار مترو اجرا می شود.

مجید رستمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شلوغی ایجاد شده در ایستگاه مترو صادقیه و اعتراض شهروندان افزود: با وجود اعلام تعطیلی ۶ روزه همه بخش ها از سوی ستاد ملی کرونا، بخش خصوصی همچنان به فعالیت عادی خود در روز جاری، شنبه و یکشنبه ادامه می دهد و همین موضوع منجر به ازدحام جمعیت در ایستگاه های مترو طی روز جاری شد.

وی تاکید کرد: مسئولان مترو با وجود آنکه روز گذشته طی اعلامیه اعلام کرده بودند که در این ۶ روز تعطیلات به علت کاهش مسافر فاصله زمانی قطارها بر اساس روزهای تعطیل چیده می شود، اما با مشاهده ازدحام در برخی ایستگاه طی نخستین روز، برنامه زمانی ورود قطارها را اصلاح کردند.

رستمی یادآورشد: بر همین اساس، شنبه و یکشنبه هفته آتی مصادف با دوم و سوم مرداد زمابندی ورود قطارها به ایستگاه ها طبق برنامه روزهای عادی اجرا خواهد شد.

قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: قطارهای مربوط به خط پنج در روزهای معمول با فاصله زمانی ۱۰ دقیقه فعالیت می کرد اما امروز صبح به علت آنکه بنا بود قطارها بر اساس روزهای تعطیل وارد ایستگاه ها شود، با فاصله نیم ساعته قطارها تردد می کردند همین موضوع موجب ازدحام و اعتراض مردم شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز در هیچ کدام از خطوط مترو مشکل و نقص فنی نداشتیم و طبق برنامه قطارها و ایستگاه های فعالیت خود را آغاز کردند و ادامه دادند.

روز گذشته در پی اعلام تعطیلی ۶ روزه ادارات، بانک ها، بازار و بورس در استان های تهران و البرز، قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرده بود که خدمات رسانی در تمامی ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه در ایام تعطیل ادامه دارد.

رستمی در این خبر گفته بود که با توجه به تعطیلی ادارات و سازمان ها، متروی تهران و حومه از ۲۹ تیرماه تا ۳ مردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل سرویس دهی دارد.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه های خطوط متروی تهران و حومه تعطیل نخواهد بود، گفت: خدمات رسانی در این ایام با توجه به کاهش مسافر طبق زمانبندی روزهای تعطیل انجام می شود.

امروز صبح شهروندان در ایستگاه مترو صادقیه نسبت به فاصله نیم ساعته ورود قطارها که موجب ازدحام جمعیت شده بود، اعتراض کردند.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. بابک داودزاده گفت:

    تصمیم گیری های احمقانه شما تمامی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید