ترکیه: ۱۳۳ مهاجر غیر قانونی در نزدیکی مرز‌های ایران بازداشت شدند

    کد خبر :828789

مقامات وزارت کشور ترکیه اعلام کردند که در دو روز گذشته و در میان افزایش خشونت‌ها در افغانستان، ۱۳۳ مهاجر غیر قانونی که اکثر آن‌ها افغانستانی هستند در نزدیکی مرز‌های ایران بازداشت شده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از “رویترز” مقامات ترک افزودند: روز شنبه ۷۳ مهاجر افغانستان در استان شرقی وان و روز یکشنبه نیز ۶۰ مهاجر که ۵۹ نفر آن‌ها افغانستانی بودند در منطقه اریکیس در استان وان بازداشت شدند.

خروج نیرو‌های آمریکایی و ناتو از افغانستان و افزایش درگیری‌ها میان طالبان و نیرو‌های دولتی افغانستان، نگرانی‌ها از آغاز موج جدیدی از مهاجران افغانستانی به سمت خاک ترکیه را تشدید کرده است.

یک آژانس مهاجرت سازمان ملل تخمین می‌زند از ماه ژانویه سال جاری میلادی تاکنون حدود ۲۷۰ هزار افغان در داخل این کشور مجبور به مهاجرت شده‌اند و به این ترتیب تعداد افرادی که در افغانستان خانه‌های خود را ترک کرده‌اند به سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

ماه گذشته، وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و افغانستان در حاشیه اجلاس دپلماسی آنتالیا در جنوب ترکیه با یکدیگر دیدار کرده و برای افزایش همکاری‌ها در زمینه امنیت، انرژی و مهاجرت گفتگو کردند.

به گفته مقامات ترکیه بیش از چهار میلیون مهاجر که اکثر آن‌ها سوری هستند در این کشور زندگی می‌کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید