هوای قم در شرایط خطرناک

    کد خبر :1078284
هوای قم شرایط خطرناک

شاخص کیفیت هوا امروز یکشنبه در شهر قم به علت ذرات آلاینده معلق در شرایط خطرناک قرار گرفت.

با توجه به اطلاعات اداره کل حفاظت محیط زیست استان، امروز یکشنبه ۱۷ تیرماه شاخص کیفیت هوا (304=AQI) در شهر قم به علت پدیده گرد و غبار هوا (ذرات معلق PM10) در شرایط خطرناک قرار دارد.

هواشناسی قم در خصوص وضعیت جوی امروز استان اعلام کرده، آسمان صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک را شاهد خواهیم بود.

بیشینه دمای امروز قم به ۴۱ درجه رسید و کمینه آن نیز ۲۶ درجه و متوسط سرعت وزش باد در امروز و فردا از ۱۵ تا ۲۱ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.

در پی افزایش احتمال رخداد گردوخاک و وزش باد شدید در استان قم طی روزهای شنبه و یک شنبه هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر شد.

این شرایط جوی تا روز سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت و شاهد افزایش دمای هوا تا ۴۴ درجه سانتیگراد نیز خواهیم بود.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان و مبتلایان به آسم و زنان باردار در خواست شده تا از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری و از تردد غیرضروری به منظور کاهش تماس مستقیم با آلاینده هوا اجتناب کنند.

مرکز بهداشت استان از واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی نیز خواسته تا از قرار دادن محصولات غذایی آماده مصرف از قبیل آجیل و خشکبار و … در خارج واحد و کنار معابر عمومی که در معرض آلودگی هوا هستند خودداری کنند.

به گزارش مهر، افرادی که به اقتضای کاری چند ساعت در فضای باز قرار می‌گیرند از ماسک تنفسی مناسب و استاندارد استفاده کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید