پیشنهاد وزارت خارجه به دولت؛

صدور ویزای رایگان برای اتباع خارجی در ایام برگزاری جام جهانی قطر

  • سیاسی
  • شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۵:۳۵
    کد خبر :900625

به موجب این طرح پیشنهادی، اتباع کشور‌هایی که تیم‌های فوتبال آنان موفق به صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است، می‌توانند درخواست روادید رایگان برای یک یا دو بار ورود و بیش از آن با مدت اعتبار دو ماهه و اقامت ۲۰ روزه از طریق ثبت درخواست ارائه کنند.

همچنین اتباع تمام کشور‌ها (به‌جز اتباع کشور‌های افغانستان، پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سومالی، سریلانکا) که تابع شرایط روادید جهانگردی بوده و همچنین اتباع کشور‌های آمریکا، انگلستان و کانادا که روند اخذ روادید آن‌ها مانند قبل از طریق درخواست قبلی و انجام بررسی‌های لازم خواهد بود، در صورت ارائه بلیت از مبدأ دوحه می‌توانند از طریق ثبت درخواست و درج تصویر بلیت در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) درخواست روادید رایگان یک بار، دو بار ورود یا ورود متعدد با مدت اعتبار دو ماهه و اقامت ۲۰ روزه را داشته باشند.

اتباع تمام کشور‌هایی که (به‌جز کشور‌های یاد شده) که از وزارت ورزش و جوانان متوقف فیه خود نامه مبنی بر گواهی شرکت فرد را ارائه کنند، می‌توانند به شرط ثبت درخواست روادید و درج تصویر گواهی از وزارت ورزش خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) نسبت به درخواست روادید فوق اقدام کنند.

در صورت ارائه یادداشت رسمی توسط وزارت خارجه کشور متوقف فیه یا نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی خارجی در ایران مبنی بر اعلام شرکت فرد یا افراد متقاضی می‌توانند روادید متعدد رایگان با مدت اعتبار دو ماهه با مدت ۲۰ روز را به شرط ثبت درخواست و درج تصویر یادداشت رسمی به زبان‌های فارسی و زبان مد نظر کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) ارائه دهند.

اتباع کشور‌هایی که از طریق ترانزیت تمایل به شرکت در جام جهانی قطر را دارند، با ارائه مدارک لازم (در سامانه روادید) می‌توانند درخواست روادید متعدد رایگان با مدت اعتبار دو ماهه با مدت ۲۰ روزه را داشته باشند.

با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و ورزشی موجود در رویداد جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر برای کشورمان، وزارت امور خارجه در راستای تشویق اتباع خارجی شرکت‌کننده در این رویداد برای سفر به ایران، طرح صدور روادید رایگان برای متقاضیان سفر به کشورمان از میان شرکت‌کنندگان در رویداد مزبور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به دولت ارائه کرده که در حال حاضر در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت مراحل بررسی کارشناسی را می‌گذراند.

گفتنی است تیم ملی فوتبال ایران برای ششمین بار به رقابت‌های جام جهانی صعود کرده است.

بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال قرار است که از ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱ در قطر برگزار شود. این اولین جام جهانی است که در منطقه غرب آسیا و در یک کشور عربی، به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی کشور میزبان در پاییز برگزار می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید