درمان ریزش مو با معجزه سیر / طرز استفاده

    کد خبر :718913

ریزش موها مسأله ای مختص به سر نیست و می تواند در تمام بخش های بدن رخ دهد. این مشکل ممکن است موقت یا دائمی باشد و معمولاً بر اثر ویژگی های ژنتیکی، تغییرات هورمونی، مشکلات و بیماری های جسمی، افزایش سن یا اضطراب رخ می دهد. هر کسی می تواند دچار ریزش موی سر شود، با این حال، این مشکل بیشتر در میان مردان شایع است. از آنجایی که مو را یکی از نمادهای زیبایی و جوانی می دانند، ریزش موها می تواند باعث ناراحتی فرد شود. برای رشد دوباره ی موها همیشه نیازی به انجام کارهای مخاطره آمیز نیست و تحقیقات نشان داده، زدن ژل سیر به سر می تواند به رشد موها کمک کند.

استفاده از سیر برای درمان ریزش مو شاید ایده ی عجیبی به نظر برسد، اما تحقیقات ثابت کرده این ماده غذایی می تواند راه حل کم پشتی موها باشد.

سیر حاوی خواص درمانی متعددی است که به رفع مشکلات مختلف کمک می کنند.

ریزش مو مسأله ای طبیعی محسوب نمی شود و در اغلب موارد از یک کمبود یا نامیزانی در بدن حکایت دارد.

طبق تحقیقات، مواد درون سیر می توانند باعث رشد موها شوند.

یکی از فواید سیر در رابطه با ریزش موها وجود خواص ضد میکروبی است که باعث از بین رفتن میکروب ها و باکتری ها می شود.

این میکروب ها یکی از عوامل وارد شدن صدمه به پوست سر و در نتیجه، ممانعت از رشد بیشتر موها هستند.

سیر حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است که تولید کلاژن را بیشتر می کند و باعث رشد موها می شود و در نتیجه، سلامت موها را افزایش می دهد.

سلنیم موجود در سیر به افزایش گردش خون کمک می کند، مسأله ای که باعث تغذیه ی هر چه بیشتر موها می شود.

سیر فولیکول های مو را هم پاکسازی می کند که این مسأله باعث افزایش استحکام موها و مانع از نرسیدن موادی به موها می شود که به رشد موها کمک می کنند.

در پژوهشی که در نشریه ی هندی Dermatology, Venereology and Leprology منتشر شده، استفاده از ژل سیر به صورت موضعی برای درمان موضعی آلوپسی یا همان ریزش مو، مورد بررسی قرار گرفته.

به گزارش بهداشت نیوز،در این تحقیق آمده: «آلوپسی آره آتا یا همان طاسی منطقه ای یک نوع برگشتی از ریزش مو است. در این تحقیق از روش های درمانی مختلفی برای رشد دادن دوباره ی موها با این هدف استفاده شده تا اثربخشی ژل موضعی سیر در درمان ریزش مو مشخص شود.»

محققان در این پژوهش بیماران را به دو دسته تقسیم کردند. به یک دسته یک شبه دارو و به دسته ی دیگر ژل سیر را دادند و از آن ها خواستند به مدت ۳ ماه، روزی ۲ بار از آن ها استفاده کنند.

محققان اندازه ی بخش مودار سر، تعداد موهای سر و تعداد موهای نهایی آن را ثبت کردند و اثربخشی دارو را مورد بررسی قرار دادند.

نتایج تحقیق نشان داد واکنش به دارو از لحاظ رشد موها در گروهی که از ژل سیر استفاده کرده بودند به میزان چشمگیری بهتر از واکنشی بود که در گروه دیگر وجود داشت.

نتیجه ی این تحقیق آن بود که استفاده از ژل سیر اثربخشی درمانی بتامتازون والریت در درمان ریزش مو را به میزان چشمگیری افزایش داده بود.

طرز تهیه ژل سیر در خانه

چند حبه سیر را در روغن زیتون یا نارگیل خرد کنید.

ژل به دست آمده را در یک شیشه مربا بریزید و آن را به مدت دست کم سه هفته، در یک جای خشک و خنک نگه دارید.

بعد از سه هفته ژل آماده است و می توانید آن را روزی یک بار به موهای خود بزنید.

برای درست کردن ژل سیر به عنوان درمان ریزش مو ، می توانید سیر را بعد از خرد کردن به عسل یا زنجبیل هم اضافه کنید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید