تمرین مشترک آمریکا و عربستان برای مقابله با پهپادها/ عکس

    کد خبر :818985
تمرین مشترک آمریکا و عربستان برای مقابله با پهپادها

پس از ابراز نگرانی فرماندهی تروریست‌های ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) از پهپادهای مقاومت، این ستاد با انتشار تصاویری اعلام کرد که در خاک عربستان سعودی، تمرینی به منظور مقابله با پهپادهای کوچک برگزار کرده است.

همزمان با انتشار گزارش‌هایی درباره حملات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به اهدافی نظامی در خاک عربستان در پاسخ به تجاوزهای ائتلاف سعودی و از طرفی دیگر،‌ ناکامی سامانه‌های آمریکایی ضدپهپاد مستقر در خاک عربستان در دفع این حملات، فرماندهی تروریست‌های ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام)،‌ شامگاه پنجشنبه، در صفحه توئیتری خود از تمرین مشترک با نیروهای سعودی برای مقابله با پهپادهای کوچک خبر داد.

به گزارش دانشجو، سنتکام اعلام کرد که گروه مأموریت‌های هوایی-زمینی پیاده‌نظام دریایی به منظور دست‌یابی به اهدافی خاص و پاسخگویی در بحران‌ها، هفته گذشته، در عربستان سعودی تمرینی را با سامانه پدافند هوایی «مارینز» (MADIS) به اجرا در آورد.

تمرین مشترک آمریکا و عربستان برای مقابله با پهپادها/ عکس

فرماندهی تروریست‌های ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا در ادامه پیام خود اشاره کرد که این یکی از وظایف سامانه مذکور «مبارزه با پهپادهای کوچک» است.

تمرین مشترک آمریکا و عربستان برای مقابله با پهپادها/ عکس

این اعلام در حالی صورت گرفته است که «کنث فرانکلین مک‌کنزی» رئیس سنتکام اخیرا از فناوری هواپیماهای بدون سرنشین کوچک که در اختیار گروه‌های مقاومت منطقه است، ابراز نگرانی کرد.

مک‌‌کنزی با بیان اینکه مقابله با حملات پهپادی اولویت سنتکام است، تصریح کرده بود که آمریکا فاصله زیادی با راهکار نهایی مقابله با پهپادهای کوچکی دارد که مورد استفاده گروه‌های مقاومت است.

مک‌کنزی همچنین تأکید کرده بود چنین هواپیماهای بدون سرنشینی ارزان بوده و تهیه آنها ساده است؛ اما ردیابی و هدف قرار دادن آن‌ها بسیار دردسرساز است.

او گفته بود آمریکا باید راه‌های بیشتری برای مقابله با استفاده «دشمنان آمریکا در خاورمیانه و دیگر مناطق» از این پهپادها پیدا کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید