بازداشت 2 زن رمال تلگرامی‌

  • حوادث
  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ۱۲:۴۵
    کد خبر :1070400
بازداشت 2 زن رمال تلگرامی‌

دو زن شیاد که با ترفند رمالی در فضای مجازی، یک میلیارد و200 میلیون ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ امیرحسین سلیمانی، رئیس پلیس «فتا»ی استان فارس در این باره گفت: در پی شکایت خانمی‌جوان مبنی بر کلاهبرداری 300 میلیون ریالی از وی با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی تلگرام، ضمن تشکیل پرونده رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. در بررسی تکمیلی مشخص شد، مدتی پیش شاکی با کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام آشنا شده و سپس مدیران این کانال خود را فالگیر و رمال معرفی و با وعده‌های مختلف و باز کردن گره‌ها و مشکلاتش در زندگی، مبلغ 300 میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده‌اند.

رئیس پلیس «فتا»ی استان با اشاره به اینکه متهمین دو خانم میانسال و جوان بودند، گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی در کمترین زمان آنان شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا احضار شدند و مشخص شد متهمان تا کنون یک میلیارد و 200 میلیون ریال با همین شگرد از 5 شهروند شیرازی دیگر کلاهبرداری کرده‌اند.

در بازجویی‌های اولیه، متهمین پس از مواجهه با دلایل، مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف کردند و بیان داشتند با تبلیغات در فضای مجازی، خود را به عنوان فالگیر و رمال معرفی می‌کردند و پس از جلب اعتماد کاربران و سوء‌استفاده از سادگی آنها و با دادن امید‌های واهی در خصوص موضوعات مختلف و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کردند.

رئیس پلیس «فتا»ی فارس تأکید کرد: افراد سودجو اغلب مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند؛ تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، بنابراین از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌‌خصوص شبکه‌های اجتماعی انتشار پیدا می‌کند اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

این مقام سایبری از هموطنان خواست، در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک یا مجرمانه آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان پلیس در میان بگذارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید