۱۹ مرکز معاینه فنی تهران اخطاریه دریافت کردند

    کد خبر :489594
مراکز معاینه فنی

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به این که از تمام مراکز معاینه فنی شهرستان‌های استان تهران بازدید صورت گرفته است، گفت: رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی و تکرار نتایج غیرمنطقی در آزمون آلاینده‌های گازی توسط مراکز معاینه فنی از جمله مشکل مراکز معاینه فنی استان تهران بود.

محمد رستگاری در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با بیان اینکه از تمام مراکز معاینه فنی شهرستان‌های استان تهران بازدید شده است، گفت: از ۳۶ مرکز بازدید شده که از این تعداد ۱۹ مرکز معاینه فنی اخطاریه گرفته‌اند و با ۹ مرکز نیز برای رفع ایرادات مکاتبه شده است همچنین شش مرکز معاینه فنی در استان تهران نیز از لحاظ جایگاه مکانی ایراداتی دارند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه هنوز از تمام مراکز معاینه فنی شهر تهران بازدید نشده است، تصریح کرد: در بازدید از مراکز معاینه فنی استان تهران متوجه رعایت نشدن ضوابط زیست محیطی و تکرار نتایج غیرمنطقی در آزمون آلاینده‌های گازی توسط مراکز معاینه فنی شدیم.

رستگاری در ادامه اظهار کرد: از دیگر اشکالات مراکز معاینه فنی استان تهران آشنایی نبودن با عملکرد تجهیزات سخت افزاری مرتبط با فرآیند معاینه فنی توسط نهادها و شرکت‌های ذیربط است. فرسودگی و خرابی تجهیزات آزمون سنجش قدرت ترمزگیری و بهسازی نادرست آن‌ها نیز از دیگر مواردی است که در بازدیدهای خود متوجه آن شدیم.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به آشنا نبودن اپراتورهای مراکز معاینه فنی با فرآیند معاینه فنی مطابق با دستورالعمل ماده ۳ آئین نامه اجرایی تصریح کرد: در مراکز معاینه فنی نیز متوجه خرابی تجهیزات آزمون اهرم بندی و انجام صحیح آن توسط مراکز معاینه فنی شدیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید