مردم حس بی دولتی می‌کنند

    کد خبر :1060292
مردم حس بی دولتی می‌کنند

با برگزاری انتخابات و مجلس و عدم راهیابی برخی از نمایندگان به دور بعدی، شاهد کاهش شدید عملکرد مجلس نسبت به ماه‌های گذشته هستیم. این روند در مواجهه با بحران‌های امروز کشور از جمله افزایش نرخ ارز، بیشتر به چشم می‌آید. دولتی‌ها نیز از این وضعیت جدا نیستند و ضعف عملکرد در حوزه اقتصاد را بیش از هر زمان در سال آخر رئیسی می‌بینیم.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا به «انتخاب» گفت: همیشه این اتفاق در سیاست رخ می‌دهد و یک دوران فترت می‌افتد. وقتی تعداد زیادی از نمایندگان مجلس قبل به بعد راه پیدا نمی‌کنند، این شرایط به وجود می‌آید و افرادیکه رأی نیاوردند انگیزه‌ای برای اظهار نظر ندارند. افرادیکه تازه راه پیدا کرده‌اند هم تجربه و تخصصی ندارند؛ بنابراین از الان تا اواخر خرداد که نمایندگان جدید جا بیفتند، این وضعیت در کشور ادامه دارد. این شرایط البته از اول مرداد ۱۴۰۰ که رئیسی انتخاب شد در دولت به وجود آمد.

وی در ادامه درباره ایجاد احساس رهاشدن امور توسط مجلس و دولت اشاره کرد: اگر مردم حس بی دولتی می‌کنند علت این است که دولت کنونی دولت پرستاره و فعالی نیست. دولت رئیسی خیلی کار‌ها را در دست ندارد و احساس بی دولتی بخشی از جامعه به علت همین عدم کارایی و دسترسی دولت به خیلی از امور است.

مهاجری درباره نتیجه انفعال دولت گفت: هرچه دولت و مجلس منفعل باشند، منجر به انفعال بیشتر مردم می‌شود. در انتخابات اسفند ماه حدود ۶۰ درصد مردم شرکت نکردند. اگر این انفعال ادامه پیدا کند، امار عمد مشارکت به ۷۰ درصد هم می‌رسد که خیلی خطرناک است. ما جز کشور‌هایی هستیم که مشارکت مردم سرمایه اصلی سیستم سیاسی ماست. هرچه مردم منفعل‌تر بشوند، به معنای باختن بازی است.

 

منبع: انتخاب

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید