قیمت مسکن در مناطق پر طرفدار تهران

    کد خبر :965558
قیمت مسکن تهران

مناطق 5، 10 و 2 مشابه با ماه‌های پیش در گزارش آذرماه بانک مرکزی پرطرفدارترین مناطق تهران بوده‌اند. اما ارزانترین و گرانترین آگهی‌های فروش آپارتمان در این مناطق چه مبالغی هستند؟

بر اساس گزارش بانک مرکزی که هر ماه از تحولات بازار مسکن تهران منتشر می‌شود مناطق 5، 10 و 2 به ترتیب جزو پرطرفداترین مناطق در این کلانشهر هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق گزارش آذرماه نیز منطقه پنج با حدود هزار و 500 معامله پرطرفدارترین منطقه بوده، اما قیمت‌ آپارتمان در این مناطق در چه محدوده‌ای است؟

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه 5

اصلی‌ترین محله‌ها در منطقه پنج، صادقیه، پونک، جنت‌آباد و اکباتان هستند. آگهی‌های ثبت‌شده برای منطقه نشان می‌دهد ارزان‌ترین آپارتمان‌ها حدود دو میلیارد تومان قیمت دارد.

ارزان‌ترین آگهی 45 متری و به قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. گرانترین آگهی هم 20 میلیارد تومان و متراژ آن 210 متر است. اما به طور کلی اغلب آگهی‌ها قیمتی بین سه میلیارد و 500 میلیون و هشت میلیارد تومان دارند.

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه 10

شناخته شده‌ترین محله‌ها در منطقه 10 سلسبیل، آذربایجان و زنجان هستند. ارزانترین آگهی‌ در این بخش یک میلیارد و 690 میلیون تومان با 36 متر و گرانترین آن متعلق به یک آپارتمان پنج میلیارد و 550 میلیون تومانی است. اغلب آگهی‌ها هم قیمتی بین دو تا سه میلیارد تومان دارد.

بررسی قیمت آپارتمان در منطقه 2

سعادت‌آباد، مرزداران و شهرک غرب اصلی‌ترین محله‌ها در منطقه دو هستند. پایین‌ترین قیمت برای آگهی این منطقه در سعادت‌آباد واقع شده، 32 متر دارد و قیمت آن دو میلیارد و 500 میلیون تومان ثبت شده است.

گرانترین آگهی آن هم 80 میلیارد تومان و متراژ آن بالاست؛ 825 متر! قیمت در اغلب آگهی‌های این منطقه بین هشت تا 17 میلیارد تومان ثبت شده است.

قیمت مسکن

آمار افزایش معاملات در آذرماه

تعداد معاملات در منطقه پنج، آبان‌ماه سال جاری هزار و 137 عدد بوده و در آذرماه به هزار و 532 عدد رسیده است. در منطقه 10 نیز تعداد معاملات 740 عدد بوده و تا 958 عدد رشد داشته است؛ این افزایش در منطقه دو 718 عدد بوده و به عدد 943 رسیده است. بنابراین در منطقه پنج 34/7 درصد، در منطقه 10، معادل 29/5 درصد و در منطقه دو 31/3 درصد افزایش تعداد معاملات دیده می‌شود.

به طور کلی تعداد معاملات در گزارش آبان‌ماه صعودی بوده، اما در بعضی مناطق مطابق با این آمار افزایشی وجود نداشته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید