دولت بایدن عملیات نظامی علیه ایران را تمرین کند

    کد خبر :874899
دولت بایدن عملیات نظامی علیه ایران را تمرین کند

هفت مقام سابق آمریکایی معتقدند نه مذاکرات و نه تحریم‌ها نمی‌تواند راه پیشرفت‌های هسته‌ای ایران را سد کند.

روزنامه سعودی الشرق‌الاوسط نوشت: هفت مقام سابق آمریکایی که لئون پانتا وزیر سابق دفاع، دیوید پترائوس رئیس سابق سیا، رابرت ساتلوف مدیر اجرایی موسسه سیاست‌های خاور نزدیک و دنیس راس دیپلمات سرشناس از جمله آنها هستند در بیانیه خود تأکید کردند تحریم‌های اقتصادی دیگر بازدارنده ایران نیست.

به گفته آنها، تهران فعالانه به سمت هسته‌ای شدن پیش می‌رود. آنها همچنین ابراز عقیده می‌کنند که ایران در حقیقت خواستار توافق نیست بلکه تلاش می‌کند تا حد ممکن، وقت تلف کند تا به مقصود خود برسد. به همین علت وارد مذاکراتی پوچ و بدون هدف نهایی یا دورنمای واقعی شده است.

این هشدار به این معنا نیست که دولت بایدن باید تهدید به تغییر نظام کند یا سیاستی خصمانه علیه مردم ایران در پیش بگیرد بلکه می‌تواند با برگزاری مانورهای نظامی در سطح بالا و با هماهنگی متحدانش، عملیات نظامی علیه ایران را تمرین کند.

واشنگتن همچنین باید پایبندی کامل خود را به تقویت توان دفاعی متحدان و شرکای خود در منطقه به منظور مقابله با هرگونه اقدام انتقام‌جویانه از سوی ایران نشان دهد و از تاسیسات و منافع آمریکا در منطقه محافظت کند. وزارت دفاع آمریکا باید ثابت کند که به سرعت و با قدرت به حملات پهپادی ایران و مختل کردن کشتیرانی در خلیج ‌فارس پاسخ خواهد داد.

به گزارش کیهان، واقعیتی که هفت شخصیت یاد شده به آن پی برده‌اند این است که بودجه سال آینده ایران با این فرض تنظیم شده است که توافق هسته‌ای در مذاکرات وین به دست نخواهد آمد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید