Task Manager ویندوز 11 دست خوش تغییر قرار گرفت

    کد خبر :881972
Task Manager ویندوز 11 دست خوش تغییر قرار گرفت

ظاهراً مایکروسافت تصمیم گرفته طراحی Task Manager را تغییر داده و آن را با سایر بخش‌های ویندوز 11 هماهنگ کند تا ظاهر این برنامه هم با زبان طراحی جدید Fluent مایکروسافت همسان شود.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_گفته می‌شود که مایکروسافت، طراحی جدید تسک منیجر را در بیلد‌های اخیر ویندوز 11 قرار داده ولی فعلا آن را از دید کاربران پنهان کرده است. اما یک توسعه‌دهنده که پیش از این موفق شده بود ویندوز 11 را روی یک گوشی اجرا کند، توانسته این قابلیت را کشف و آن را منتشر کند.

همچنین کاربران هم اکنون می‌توانند در آخرین نسخه‌های پیش نمایش ویندوز 11 تسک منیجر جدید را فعال کنند، اما مایکروسافت هنوز به طور رسمی طراحی جدید آن را اعلام نکرده است. بر اساس تصاویر ارائه شده، کاملا مشخص است که طراحی جدید هنوز در دست توسعه قرار دارد اما هم اکنون نیز دارای یک حالت تاریک و رابط کاربری جدیدی است که تغییرات زیاد و بزرگی در آن دیده می‌شود.

اینترفیس جدید تسک منیجر تفاوت عمده ای با نسخه قبلی ندارد اما صفحات آن دیگر به صورت تب از یکدیگر جدا نیستند و به حالت سایدبار می‌توان به بخش های مختلف دسترسی داشت. کلید های جدیدی برای ایجاد تسک جدید و یا پایان دادن به تسک فعلی برای آن طراحی شده است.

همچنین از دیگر تغییرات قابل توجه طراحی جدید نسبت به نسخه فعلی Task Manager، می‌توان به برگه‌های موجود در آن اشاره کرد که اکنون در یک نوار کنار صفحه دیده می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید بین بخش‌های مختلف آن جابجا شوید.

تسک منیجر یکی از بخش‌های مهم ویندوز محسوب می‌شود که از زمان Windows NT 4.0 در سال 1996 به سیستم عامل مایکروسافت اضافه شد. همچنین غول نرم‌افزاری آخرین بار حدود 10 سال قبل و در ویندوز 8 طراحی آن را تغییر داد و از آن زمان تاکنون هیچ تغییر قابل توجهی در آن وجود نداشته است.در نهایت، می‌توان گفت مایکروسافت ظاهرا به تدریج در حال طراحی مجدد بخش‌های قدیمی ویندوز است. اخیرا ردموندی‌ها از از اپلیکیشن جدید بازطراحی شده مدیا پلیر و همچنین اپلیکیشن باز طراحی شده نوت پد با پشتیبانی از حالت تاریک برای ویندوز ۱۱ رونمایی کرده بودند و اکنون نوبت به تسک منیجر رسیده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید