۲۵ کشته و زخمی درحمله با چاقو در کانادا

    کد خبر :937713
۲۵ کشته و زخمی درحمله با چاقو در کانادا

پلیس کانادا اعلام کرد که حملات با چاقو در ساسکاچوان ۱۰ کشته و ۱۵ مجروح بر جای گذاشته است.

به نقل از رویترز، پلیس کانادا در حال تعقیب دو مظنون بدلیل حمله با چاقو است. رویدادی که در استان ساسکاچوان واقع در مناطق مرکزی کانادا روی داده و در آن حداقل ۱۰ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده‌اند.

«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در پیامی که در توئیتر منتشر کرد به این رویداد واکنش نشان داد و گفت: حملات در ساسکاچوان وحشتناک و دلخراش است. من به کسانی فکر می‌کنم که یکی از عزیزان خود را از دست داده‌اند و یا در این حادثه مجروح شده‌اند.

پلیس ساسکاچوان نام دو مظنون را به نام‌های «دیمین ساندرسون»، ۳۱ ساله و «مایلز ساندرسون»، ۳۰ ساله اعلام کرده و خواستار شناسایی آن‌ها شده است، اما جزئیات بیشتری در مورد انگیزه آنها در این حمله مرگبار با چاقو ارائه نکرده است.

«روندا بلک مور»، افسر فرمانده پلیس سلطنتی کانادا در ساسکاچوان، گفت: به نظر می‌رسد که برخی از قربانیان ممکن است هدف این حمله قرار گرفته باشند و برخی از قربانیان نیز به صورت تصادفی هدف حمل واقع شده‌اند و صحبت از انگیزه مجرمان هنوز زود است.

این رویداد پرتلفات در یک جامعه بومی کانادا با نام «جیمزاسمیت کری» رخ داده که حدود ۳۴۰۰ نفر جمعیت دارد و اعضای آن عمدتاً به کشاورزی، شکار و ماهیگیری اشتغال دارند.

اجساد قربانیان در ۱۳ نقطه از جمله در سرزمین «قوم جیمز اسمیت کری» و روستای کوچک «ولدون» کشف شد.

حمله با چاقو در اوایل صبح یکشنبه گزارش شد و پلیس سپس در سراسر استان هشدار داد که با توجه به متواری شدن مجرمان، شاید در دیگر مناطق نیز چنین حادثه‌ای رخ دهد. همچنین از بسیاری از ساکنان استان ساسکاچوان نیز خواسته شده است در محل‌هایی که هستند پناه بگیرند.

به گزارش مهر، استان ساسکاچوان از استان‌های جنوبی کاناداست و در مناطق مرکزی این کشور واقع شده و با ایالت‌های داکوتای شمالی و مونتانا در آمریکا هم مرز است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید