یک مسلمان در میانه بحران کرونا وزیر بهداشت انگلیس شد

    کد خبر :822437
یک مسلمان در میانه بحران کرونا وزیر بهداشت انگلیس شد

کمتر از دو ساعت پس از کناره‌گیری فضاحت‌بار «مت هنکاک» از وزارت بهداشت انگلیس، «ساجد جاوید» مسلمان به عنوان جانشین او برای هدایت سکان مدیریت بحران کرونا معرفی شد.

دفتر نخست وزیری انگلیس شامگاه شنبه اعلام کرد که الیزابت دوم ملکه این کشور انتصاب نامبرده را تائید کرده است. جاوید پیشتر وزیر کشور، مسکن و جوامع محلی و تجارت بین‌الملل انگلیس بوده است. آخرین سمت او در سال ۲۰۱۹ وزارت کلیدی دارایی بود که به دلیل مخالفت با برخی سیاست‌های بوریس جانسون از مقام خود کناره‌گیری کرد.

جاوید فاش کرد که نخست وزیر انگلیس برای ابقاء او در این سمت، شرط گذاشته بود که مشاورانش را کنار بگذارد. او هم ضمن رد شرط جانسون، ناگزیر از سمتش استعفا کرد و بیان داشت که هیچ سیاستمدار عاقلی چنین پیشنهادی را نمی‌پذیرد.

جاوید اینک در شرایطی سکان وزارت بهداشت انگلیس را عهده دار شده که جهان با بحران همه‌گیری کرونا مواجه است. منحنی آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس باردیگر روندی صعودی به خود گرفته و گونه دلتا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد و قدرت انتشار بیشتری دارد در انگلیس شایع شده است.

گزارش‌ها حاکیست که هر یازده روز آمار بیماران کرونایی در انگلیس دوبرابر می‌شود و دولت در تلاش است تا از طریق سرعت بخشیدن به اجرای طرح واکسیناسیون سراسری، گسترش این ویروس را مهار کند.

تاکنون بالغ بر ۴۴ میلیون نفر در انگلیس واکسینه شده‌اند که از این تعداد ۳۲ میلیون نفر هر دو واحد واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، «مت هنکاک» وزیر سابق بهداشت انگلیس عصر شنبه به دلیل رسوایی اخلاقی در سایه محدودیت‌های کرونایی از مقام خود کناره گیری کرد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید