کاهش ۳۳ درصدی درآمدزایی HTC نسبت به پارسال

    کد خبر :695268

گزارش‌های منتشر شده از شرکت htc نشان می‌دهد که درآمد آن در ماه فوریه ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته است.

شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی که در چند سال اخیر با بحران و فشارهای مالی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند ، به تازگی گزارش مالی ماهانه خود را منتشر کرده که نشان می دهد درآمدهای این شرکت که روزگاری از بهترین و بزرگترین تولیدکنندگان موبایل در جهان به شمار می رفت، در فوریه ۲۰۲۰ ، تنها ۱۴ میلیون دلار بوده است. این بدان معناست که درآمد htc نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد و نسبت به ماه قبل از آن یعنی ژانویه، ۱۲ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، همانطور که کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه تکنولوژی برآورد کرده بودند ، به نظر می‌رسد اوضاع برای شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی که چند سال پیش از غول‌های تکنولوژی موفق و بزرگترین تولید کنندگان گوشی های هوشمند در جهان بود، اصلاً خوب پیش نمی رود و وضعیت آن همچنان رو به وخامت گزارش می شود.

با اینکه سالهای گذشته برای این شرکت جزو بدترین سال های تجاری و اقتصادی به شمار می رود و این شرکت هر ساله متحمل ضرر و زیان های مالی هنگفتی می‌شد، اما اچ تی سی با هدف گذاری های بلندمدت و سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین و نوظهور همچون واقعیت افزوده و مجازی تصمیم گرفته بود که به مرور شرکتش را از خطر ورشکستگی و فروپاشی برهاند. حال اینکه این تصمیمات و اقدامات تا چه اندازه برای این شرکت کارساز باشد، هنوز معلوم نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید