کارت گرافیک قدرتمندی که رایانه شخصی را تبدیل به ابررایانه می‌کند

    کد خبر :170038

دنیای سخت افزار این روزها با عرضه کارت گرافیک قدرتمند تایتان وی بسیاری از محدودیت های قبلی را پشت سر گذارده است.
به گزارش بازتاب به نقل از نیوزفاکتور، شرکت ان ویدیا سازنده این کارت گرافیکی می گوید با استفاده از این پردازنده می توان بسیاری از قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی را در رایانه های شخصی اجرا کرد و این رایانه ها را به ابررایانه مبدل کرد.

رونمایی از این پردازنده گرافیکی 2999 دلاری در جریان برگزاری کنفرانس سیستم های پردازش اطلاعات عصبی در کالیفرنیا در هفته گذشته صورت گرفته است.

ان ویدیا این پردازنده را پیشرفته ترین پردازنده گرافیکی دنیا لقب داده و می گوید در تولید آن از 21.1 میلیارد ترانزیستور استفاده شده که در نوع خود بی سابقه است. این تعداد ترانزیستور از پردازش اطلاعات با سرعت 110 ترافلاپ پشتیبانی می کند که نه برابر بیشتر از سرعت قدرتمندترین پردازنده گرافیکی است که قبلا توسط ان ویدیا عرضه شده بود.

فلاپس واحد اندازه‌گیری سرعت پردازش داده‌ها توسط رایانه است. هر ترافلاپس معادل یک تریلیون (یا ۱۰ به توان ۱۲) عملیات ممیز شناور بر واحد ثانیه است.

کاربران با نصب این پردازنده گرافیکی می توانند برنامه های خودآموز به رایانه ها و همین طور برنامه های هوش مصنوعی پیشرفته را نصب نمایند و لذا انتظار می رود محصول مذکور با استقبال گسترده محافل آموزشی و پژوهشی مواجه شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید