چه کسی بر تخت «بازی تاج و تخت» می‌نشیند

    کد خبر :511514
بازی تاج و تخت

هواداران “بازی تاج و تخت” سعی می‌کنند حدس بزنند سرانجام چه کسی بر “تخت آهنین” تکیه خواهد زد، و چه شخصیت‌هایی به شکل‌های مختلف با زندگی وداع می‌کنند.

شبکه‌ی HBO ساعاتی پیش پوستر جدید فصل هشتم “بازی تاج‌وتخت” (Game Of Thrones) را منتشر کرد تا بار دیگر آتش هیجان هواداران پیش از پخش سریال را شعله‌ورتر کند. اشتیاق مخاطبین به حدی رسیده است که شبکه اخیراً تاریخ پخش اپیزودها و مدت دقیق ‌آن‌ها را اعلام کرده است. تریلر فصل جدید نیز هفته‌ی گذشته پس از چندین ماه انتظار منتشر شد و پیش از آن از پوستر شخصیت‌ها رونمایی شده بود.

در پوستر جدید تصاویر حائذ اهمیتی با هم ادغام شده است: “تخت آهنین” نمادین و چشمان آتشین اژدهای “دنریس.” بی‌تردید همین پوستر در میان هواداران سرسخت “بازی تاج‌وتخت” بحث‌های زیادی به راه می‌اندازد و گمانه‌زنی‌های مختلفی به وجود می‌آورد. در پایان فصل هفتم اژدهاها به سمت وستروس در حرکت بودند تا با “وایت واکر”ها درگیر شوند، نبردی که طبق وعده‌ی سازندگان وسعت و مقیاس آن در تاریخ تلویزیون و یا حتی صنعت سرگرمی بی‌سابقه خواهد بود.

در حال حاضر فصل پایانی “بازی تاج‌وتخت” رقابت فشرده‌ای با “انتقام‌جویان: آخر بازی” مارول دارد تا به عنوان جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین رویداد رسانه‌ای فرهنگ عامه در فصل بهار و تابستان امسال شناخته شود. درست مانند “آخر بازی”، در مورد فصل پایانی داستان “وستروس” به نویسندگی “جورج آر. آر. مارتین” فرضیات و نظریه‌های بی‌شماری مطرح می‌شود. اینکه چه اتفاقاتی قرار است به وقوع بپیوندد و چه گره‌هایی قرار است باز شود.

علاوه بر این، سریال از چنان حساسیتی برخوردار است که آمارهای جالبی پیرامونش منتشر می‌شود و هواداران سعی می‌کنند حدس بزنند سرانجام چه کسی بر “تخت آهنین” تکیه خواهد زد، و چه شخصیت‌هایی به شکل‌های مختلف با زندگی وداع می‌کنند.

طبق آخرین گزارش‌های “بت‌ویکتور”، فهرست ۱۰ شخصیت برتری که احتمال نشستن‌شان بر “تخت آهنین” وجود دارد به همراه درصد موفقیت آن‌ها شرح زیر منتشر شده است:

۱. برن استارک (۵۰ درصد)

۲. جان اسنو (۲۰ درصد)

۳. دنریس تارگرین (۲۰ درصد)

۴. نایت کینگ (۹ درصد)

۵. فرزندان جنگل (۹ درصد)

۶. تیریون لنیستر (۹ درصد)

۷. سرسی لنیستر (۸ درصد)

۸. سانسا استارک (۸ درصد)

۹. آریا استارک (۷ درصد)

۱۰. گندری (۶ درصد)

از طرف دیگر، فهرست ۱۰ شخصیتی که بیش از سایرین احتمال مرگشان در فصل پایانی وجود دارد به همراه درصد مردن آنان به این شرح اعلام شده است:

۱. یورون گری‌جوی (۹۸ درصد)

۲. سرسی لنیستر (۹۶ درصد)

۳. جیمی لنیستر (۹۲ درصد)

۴. جورا مورمونت (۸۸ درصد)

۵. لرد واریس (۸۶ درصد)

۶. ملیساندر (۸۲ درصد)

۷. بریک دونداریون (۷۵ درصد)

۸. دنریس تارگرین (۷۵ درصد)

۹. هوند (۷۱ درصد)

۱۰. تیون گری‌جوی (۶۹ درصد)

نکته‌ی جالب توجه حضور “نایت کینگ” و “فرزندان جنگل” در رتبه‌های بالاتر فهرست حاکمان احتمالی است. این مسئله نشان می‌دهد که ممکن است در “بازی تاج‌وتخت” هیچ انسانی صاحب تاج و تخت نشود و در عوض سرزمین وستروس به تصرف “وایت واکرها” و اژدهاها درآید. دست کم پوستر جدید سریال چنین احتمالی را تأیید می‌کند.

فصل هشتم و پایانی “بازی تاج‌وتخت” ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ در قالب شش اپیزود از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید