مخدر هولناک در تهران / ترکیب مرگ موش با ماری جوانا

    کد خبر :739138
مخدر هولناک در تهران / ترکیب مرگ موش با ماری جوانا

موادمخدر اعتیادآور منحصر به چند ماده شناخته شده نیست. در سال‌ های اخیر مواد شیمیایی مختلفی وارد بازار شده که گاهی از ترکیب چند ماده شیمیایی به وجود می ‌آیند و حتی فرصت تحقیق درباره تأثیر این مواد روی مغز به صورت کامل شناسایی نشده است. روان‌ گردان هایی که با اسامی کمیکال شناخته می‌شود از خانواده AM یا همان ماری ‌جوانا صنعتی هستند. ماده ای که در مشتقات گیاه شاهدانه باعث حالت‌های روانی خاص می‌شود THC است که در نوع صنعتی و شیمیایی نیز وجود دارد و مصرف‌کننده ها بعد از استفاده و استعمال از حالت عادی خارج می شوند.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: طی روزهای اخیر محموله ای از مواد مخدر کشف شد که کمیکال نام دارد و یکی از انواع جدید موادمخدر است.

او افزود: این ماده مخدر از زیرمجموعه های ماری جوانا است اما با یک فرایند پیچیده و ضمن ترکیب با موادهای شیمیایی متفاوت یک اسپری تولید می شود که آن را بر روی موادمخدر توهم زا پخش می کنند.

ترکیب مرگ موش با ماری جوانا

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: امروزه حتی شاهد هستیم مرگ موش را با ماری جوانا مخلوط کرده تا اثرگذاری آن بیشتر شود. این تغییرات و ترکیب ها در راستای بالا بردن سطح تخریبی موادمخدر است و بسیاری با ناآگاهی در دام این موادمخدر می افتند.

سرهنگ حسنوند در خصوص افزودنی ها به ماده مخدر گل و ماری جوانا اظهار کرد: در مورد دیگر استون و چسب نیز با موادمخدر مخلوط کرده تا ترکیبات شیمیایی جدیدی تولید کنند.

گسترش توزیع موادمخدر صنعتی در پایتخت

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران در رابطه با گسترش توزیع موادمخدر صنعتی در پایتخت اذعان کرد: در گذشته کشفیات موادمخدر صنعتی در تهران در حد 10 کیلوگرم بود اما امروز شاهد هستیم حجم زیادی از این موادمخدر در سطح تهران کشف می شود و این یک عامل خطرناک است و در همین راستا به شهروندان و خانواده ها در خصوص این قبیل موادمخدر هشدار می دهیم که بسیاری از این موادمخدر اثرات تخریبی آن ها منجر به مرگ می شود.

به گزارش رکنا ، این مقام انتظامی در خصوص میزان درصد ایجاد وابستگی این قبیل مواد مخدر تصریح کرد: ماده مخدر گل و کمیکال و امثال این مخدرها به قدری فرآوری می شوند و به قدری به آن ها افزودنی اضافه می شود که شخص را به شدت وابسته کرده و اثرات سو شدید بر شخص می گذارد. جوانان به هیچ وجه نباید فریب افراد تبلیغ کننده این مواد قرار گیرند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید