لوتوس در حال ساخت رقیب جدی پورشه تایکان است

    کد خبر :904041
لوتوس در حال ساخت رقیب جدی پورشه تایکان است

لوتوس با معرفی کراس اوور الکتریکی الترا که با هدف تولید انبوه توسعه یافته است قدم‌های بزرگی را در زمینه حضور پررنگ در بازار برندهای رده میانی برداشت. این روند با عرضه اولین سدان لوتوس که می‌خواهد رقیب پورشه تایکان باشد ادامه خواهد یافت.

بازتاب -این خودرو که در داخل کارخانه با نام تایپ ۱۳۳ شناخته می‌شود یک سدان است که به سبد محصولات الکتریکی به اصطلاح “لایف استایل” لوتوس می‌پیوندد. طراحی این خودرو از عناصر الترا الهام خواهد گرفت اما کپی دقیقی از آن در قالب یک سدان نخواهد بود.

 

لوتوس در حال ساخت رقیب جدی پورشه تایکان است

 

شایان ذکر است نام تایپ ۱۳۳ در نسخه تولیدی بکار خواهد نرفت و خود کراس اوور الترا نیز در کارخانه با نام تایپ ۱۳۲ شناخته می‌شد. گاوان کرشاو مدیر محصولات لوتوس می‌گوید تیم مهندسی این خودروساز در خلال توسعه الترا خودروی پورشه تایکان را به عنوان سنگ محک در نظر گرفته بود و دانش به دست آمده در تولید این خودرو برای توسعه تایپ ۱۳۳ نیز بکار خواهد رفت. این سدان همانند برادر قدبلندتر خود از تکنولوژی‌های متنوعی از جمله سیستم تعلیق بادی و فرمان پذیری چرخ های عقب سود خواهد برد.

هنوز مشخصات قوای محرکه این سدان الکتریکی اعلام نشده است اما از آنجایی که الترا و تایپ ۱۳۳ اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند بنابراین می‌توانیم گمانه‌زنی‌هایی داشته باشیم. اولین کراس اوور لوتوس به دو پیشرانه الکتریکی با قدرت حدود ۶۰۰ اسب بخار مجهز است. باتری این خودرو نیز ظرفیت بیش از ۱۰۰ کیلووات ساعتی دارد و معماری ۸۰۰ ولتی نیز باعث شارژ سریع می‌شود. لوتوس می‌گوید حداکثر شعاع حرکتی الترا ۶۰۰ کیلومتر خواهد بود. احتمالاً مشابه همین مشخصات یا حتی بهتر از آن را می‌توانیم در سدان لوتوس ببینیم زیرا این خودرو باید سبک‌تر و آئرودینامیک تر باشد.

انتظار می‌رود تایپ ۱۳۳ در سال ۲۰۲۳ رونمایی شود. این خودرو به همراه الترا در ووهان چین تولید خواهد شد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید