قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۱

    کد خبر :817990
قیمت جهانی نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۲۹ سنت رسید.

به دنبال امیدواری ها نسبت به ترمیم تقاضا برای انرژی در اروپا، چین و آمریکا همزمان با افزایش جمعیت واکسینه شدگان، قیمت نفت علیرغم کاهش نسبی در روز جمعه در مسیر ثبت سومین رشد هفتگی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 23 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 72 دلار و 29 سنت رسید و بخش عمده ای از رشد قیمت روز پنجشنبه را خنثی کرد.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز با نیم درصد افزایش به بالاترین رقم پایانی از اکتبر 2018 رسیده بود، امروز با 22 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 70 دلار و 7 سنت رسید.

نفت برنت در مسیر رشد هفتگی نیم درصدی و نفت خام آمریکا در آستانه افزایش 0.6 درصدی قرار دارد.

ویوک دار، تحلیلگر بانک کامنولث در این باره گفت: «اگر این هفته را در نظر بگیریم، قیمت ها به دلیل امیدواری به رشد تقاضا شاهد رشد بوده، اما خبرهای منفی هم منتشر شده است.»

وی افزود: «حجم ذخایر سوخت آمریکا تصویر مثبتی را ترسیم نکرده است. ذخایر بنزین و میعانات رشد داشته است.»

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا روز چهارشنبه گزارش داد که حجم ذخایر بنزین این کشور در هفته منتهی به 4 ژوئن با 7 میلیون بشکه افزایش مواجه بوده و میعانات نیز رشد 4.4 میلیون بشکه ای داشته که هر دو بالاتر از انتظار تحلیلگران بوده است.

اما آمارها نشان می دهد سطح تردد خودروها در آمریکای شمالی و بخش عمده ای از اروپا در حال بازگشت به سطح قبل از کروناست و این از نظر تحلیلگران یک شاخص امیدوارکننده است.

به گزارش تسنیم، تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «حتی بازار سوخت هواپیما هم در حال تقویت است و بر اساس آمارهای یوروکنترل پروازها در اروپا طی 2 هفته گذشته 17 درصد رشد داشته است.»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید