قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

    کد خبر :876268
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

به دنبال گمانه زنی ها در مورد افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا که موجب افزایش سوددهی اوراق قرضه خزانه داری این کشور شد و طلا را در جلسه قبلی به پایین ترین رقم 6 هفته اخیر رساند، قیمت فلز زرد امروز اندکی ترمیم شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1804 دلار و 46 سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز ابتدا به بالاترین رقم بیش از یک ماه اخیر یعنی 1831 دلار و 62 سنت رسید اما در نهایت 1.5 درصد سقوط کرد. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با 0.2 درصد رشد به 1804 دلار و 30 سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «زمانی که چنین افزایشی در سوددهی اوراق قرضه رخ می دهد که موجب تضعیف جذابیت بازارهای امن می شود… چندان مایه تعجب نیست که قیمت طلا افت کند.»

وی افزود، در اواخر سال 2021 انتظارات در مورد بالا رفتن نرخ بهره رو به افزایش بود اما نگرانی ها در مورد رشد تورم سریعتر از آن در حال تشدید شدن بود. بنابراین نرخ واقعی بهره پایین باقی ماند و موجب شد تا قیمت طلا اندکی تقویت شود.

در حالی که سرمایه گذاران انتظار داشتند فدرال رزرو در ماه مارس نرخ بهره را بالا ببرد، سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا روز دوشنبه به بالاترین رقم 6 هفته گذشته رسید. بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

به گزارش تسنیم، سویه اومیکرون بسیار مسری تر از سویه های قبلی به نظر می رسد اما آمارها نشان می دهد که به اندازه سویه دلتا مرگبار نیست و همین موضوع سبب شده تا کشورهای مختلف اقدامات پیشگیرانه سهل گیرانه تری را اتخاذ نمایند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید