غول جام جهانی هندبال بهترین بازیکن شد و خداحافظی کرد!

  • آرشیو
  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷
    کد خبر :778610
غول جام جهانی هندبال بهترین بازیکن شد و خداحافظی کرد!

گاتیر اموومبی که به خاطر جثه و عملکرد درخشانش در جام جهانی هندبال همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده بود خداحافظی زودهنگامی با این رقابت‌ها داشت.

یکی از نام‌های برجسته دور نخست جام جهانی هندبال، گاتیر اموومبی بود که با ۱۱۰ کیلو وزن در دیدار نخست برابر آرژانتین درخشید و هر چهار ضربه‌اش را برای کنگو به گل تبدیل کرد. او برابر دانمارک هم بازی عالی به نمایش گذاشت اما وداع تلخی از این رقابت‌ها داشت چون کنگو از جام جهانی مصر حذف شد. این تیم در آخرین دیدار دور نخست برابر بحرین قرار گرفت و در حالی که بیشتر دقایق بازی دو تیم در نتیجه برابر بودند اما کنگو نتوانست ریتم خود را حفظ کند و ۳۴ بر ۲۷ شکست خورد. امووبی زمانی وارد زمین شد که نتیجه ۹ بر ۷ به نفع کنگو بود.

به گزارش همشهری‌آنلاین، این شکست منجر به حذف اموومبی و کشورش شد اما آن ها به خانه نخواهند رفت و در جام رییس جمهور – که تیم های آخر هر گروه رقابت خواهند کرد – به میدان می‌رود. با این حال بازی تعیین‌کننده برابر بحرین بود که اموومبی دوباره نشان داد جثه‌اش مانع درخشش نمی‌شود (بر اساس رسانه‌های رسمی۱۱۰ کیلو وزن دارد اما برخی از رسانه‌ها او را ۱۳۷ کیلو با ۱.۹۲ متر قد عنوان کردند). بازیکن کنگویی پنج ضربه به سمت دروازه زد که همه به گل تبدیل شدند. بر این اساس او جام جهانی را با ۱۳ گل از ۱۴ ضربه به پایان رساند که آمار فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید. عملکرد درخشانش برابر بحرین با وجود شکست تیمش موجب شد جایزه بهترین بازیکن بازی را به دست آورد. اموومبی با وجود دریافت این عنوان خوشحال نشد چون تیمش حذف شده بود. او پس از بازی گفت: ترجیح می‌دادم پیروز می‌شدیم اما ارزشمان را نشان دادیم و جنگیدیم. از این حضور احساس غرور می‌کنیم ولی حذف، اتفاق تلخی بود. دوست داشتم پیروز می‌شدیم تا این که جایزه بهترین بازیکن را به دست می‌آوردم.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید