علی مطهری: برخی مواضع من مورد قبول اصلاح ‌طلبان یا اصولگرایان نیست

    کد خبر :801094

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: نوعی اصالت برای دسته بندی سیاسی قائل هستیم در حالی که ممکن است فردی برخی مواضع اصولگرایان و یا اصلاح‌طلبان را قبول نداشته باشد یا برخی مواضع من مورد قبول آنها نباشد.

علی مطهری داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در نشست خبری در محل باشگاه خبرنگاران، گفت: امروز در شرایط ویژه قرار داریم کشور در سختی‌های زیادی قرار گرفته است و احتمال رفع این تحریم‌ها و احیای برجام وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، افزود: این انتخابات تاثیرات مهمی در وضعیت معیشت و سیاست خارجی کشور دارد. مشارکت فعال در انتخابات اولویت نخست و انتخاب اصلح اولویت دوم این انتخابات است.

مطهری ادامه داد: ما باید با تغییر فضا زمینه را برای حضور پر شور مردم در انتخابات فراهم کنیم. ما نوعی اصالت برای دسته بندی سیاسی قایل هستیم در حالی که ممکن است فردی برخی مواضع اصولگرایان و یا اصلاح‌طلبان را قبول نداشته باشد یا برخی مواضع من مورد قبول اصلاح طلبان یا اصولگرایان نیست. من مواضع خاص خود را دارم. بنابراین تناقضی در نظریات ما وجود ندارد و این مساله نمی‌تواند منجر به دوگانگی در اداره کشور شود.

وی در مورد سوالی درباره حضور در سیدحسن خمینی به عنوان داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مخالف حضور روحانیون در انتخابات هستم شهید مطهری و حضرت امام (ره) هم این دیدگاه را دارند و شرایط حضور را اضطرارا می‌پذیرند روحانیون نباید پست‌های دولتی را اشغال کنند. حضور او بستگی به تشخیص خود دارد و اگر شرایط اضطراری است از نظر او مانعی برای حضور نیست.

به گزارش ایرنا، مطهری درباره بازتاب اظهارنظرش در یک شبکه اجتماعی در مورد آزادی‌های اجتماعی، یادآور شد: جای تاسف است که در کشور به موضوعات جدی توجه نمی‌کنند و با تیترهای متفاوت با آبروی مردم بازی می‌کنند این مطلب عادی و منطقی بود و مطلب مهمی نبود.

این نماینده ادوار با استقبال از حمایت جریان‌های فکری از حمایت او، درباره حضور زنان به عنوان نامزد ریاست جمهوری گفت: رجل سیاسی مصداق مرد نیست و زنان می‌توانند حضور داشته باشند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید