صدور حکم بازداشت برای دونالد ترامپ

    کد خبر :965155
دونالد+ترامپ
رئیس دستگاه قضائی عراق از صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ در ارتباط با ترور شهیدان سلیمانی و المهندس خبر داد.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای عالی قضائی عراق در مراسم رسمی سومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، که امروز پنج‌شنبه در بغداد برگزار شد، تأکید کرد که شهادت این فرماندهان خسارتی جبران‌ناپذیر و جنایتی خائنانه است که هیچ مبنای قانونی ندارد.

السومریه گزارش داد، «فائق زیدان» در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فتوای حکیمانه مرجعیت دینی عراق درباره تأسیس حشد شعبی، نقشه تروریست‌ها را نقش بر آب کرد.

وی تصریح کرد: مسئولیت قوه قضائیه برای پاسخگو کردن کسانی که جنایت علیه فرماندهان پیروزی را مرتکب شدند، مضاعف است. قوه قضائیه از برخورد قانونی با هرکسی که شواهدی دال بر مشارکتش در جنایت ترور فرماندهان پیروزی وجود داشته باشد، دریغ نخواهد کرد.

رئیس دستگاه قضائی عراق در بخش دیگری از سخنانش افزود: قوه قضائیه عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را که به جرم خود در ارتباط با فرماندهان شهید اعتراف کرد، صادر کرده است.

فائق زیدان در پایان سخنانش از کسانی که در مورد جنایت ترور فرماندهان پیروزی تحقیق می‌کنند، خواست تلاشی استثنایی را برای کشف عاملان این جنایت انجام دهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید