سهمیه باز توزیع بنزین امکان انتقال به غیر را دارد

    کد خبر :890035
سهمیه باز توزیع بنزین امکان انتقال به غیر را دارد

علی ملکی روز سه شنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: هدف نهایی اجرای آزمایشی طرح بازتوزیع یارانه بنزین، کشف اشکالات احتمالی و رفع آنهاست و طبیعی است در روزهای اولیه برخی از مردم سوالاتی را نسبت به آن داشته باشند.

وی با بیان اینکه ساکنان جزیره کیش در تماس با سامانه ۴۴۱۴ می‌توانند از خدمات کارشناسان بهره‌مند شوند اضافه کرد: اگر شهروندی کارت کیشوندی ندارد و یا کارت او بدون اعتبار است باید نسبت به تهیه و یا تمدید کارت خود اقدام کند تا مشمول سهمیه بنزین شود.

ملکی گفت: از زمان مراجعه افراد برای اصلاح اطلاعات خانوار تا ۱۰ روز بعد سهمیه بنزین آن‌ها شارژ می‌شود و امکان استفاده برقرار است.

وی یادآور شد: سهمیه بنزین در کارت بانکی سرپرستان خانواری که نسبت به فروش اقدام نکنند تا اطلاع ثانوی باقی خواهند ماند و درنهایت به مبلغ هر لیتر از قرار ۱۵ هزار به حساب بانکی سرپرستان برگشت داده خواهد شد.

رئیس ستاد هماهنگی طرح بازتوزیع یارانه بنزین گفت: سامانه بنزین من به نشانی benzineman.ir زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی که مسوولیت سیاست گذاری اقتصادی در کشور است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی «طرح بازتوزیع یارانه بنزین» این طرح یکی از پیشنهادات عدالت‌گرایانه به منظور بهره مندی همه افراد جامعه از یارانه حامل های انرژی و تغییر مبنای یارانه بنزین از هر خودرو به هر فرد (چه صاحب خودرو چه فاقد خودرو) بود. این موضوع در ستاد اقتصادی دولت مطرح و مصوب شد و برای روشن شدن ابعاد طرح، به صورت موقت و آزمایشی در برخی نقاط کشور اجرا شود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید