سقوط آزاد سهام در بورس وال استریت آمریکا

    کد خبر :882787
سقوط آزاد سهام در بورس وال استریت آمریکا

در معاملات شب گذشته موضوع حمله احتمالی روسیه به اوکراین و نگرانی‌ها نسبت به اقدامات بانک مرکزی آمریکا در اعمال سیاست‌های پولی انقباضی باعث شد تا شاهد افت نسبتا سنگین شاخص‌های سهام در بورس وال استریت باشیم.

شرایط به گونه‌ای بوده که شاخص نزدک در حال رسیدن به محدوده‌ای است که در صورت لمس آن سیگنال بازار فروش شکل خواهد گرفت. شاخص S&P500 هم اگرچه کمی از سطوح پایین فاصله گرفته اما هنوز نسبت به ابتدای این ماه 9.9 درصد پایین‌تر است. در صورتی که این رقم به 10 درصد یا بیشتر برسد این بدان معناست که بازار در حال اصلاح کردن است. به طور کلی در معاملات دیشب شاخص داوجونز 1.81، S&P500 1.92، نزدیک 1.73 افت کردند. شاخص ارزش دلار هم 0.24 درصد بالا رفت. شاخص نزدک در نوامبر سال 2021 به پیک خود رسیده بود.

به گزارش اسپوتنیک یکی از عواملی که به خصوص بورس‌های آمریکایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ منفی کرده، چشم‌انداز اقدام بانک مرکزی آمریکا برای اجرای هرچه سریع‌تر سیاست‌های پولی انقباضی و بالا بردن نرخ بهره در این کشور است.

به گزارش فارس، در معاملات روز دوشنبه هم بورس‌های اروپایی به طور متوسط 3 درصد منفی شدند به گونه‌ای که بورس آلمان 3 درصد ریخت و بورس فرانسه هم کمی بیش از 3 درصد از ارزش خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داد. هر دو این بورس‌ها روز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با صف‌های فروش آغاز کردند. بورس سوئیس نیز در معاملات دیروز 2.94 درصد منفی شد و بورس لندن 2.27 درصد پایین آمد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید