سدهای مشهد جان تازه گرفتند

    کد خبر :1067881
سدهای مشهد

در ٢ ماه اخیر ذخیره آب سدهای طرق، کارده، دوستی و ارداک به عنوان سدهای تامین کننده آب کلانشهر مشهد به کمتر از پنج درصد رسیده بود.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: بارش های سیلابی اخیر در این کلانشهر منجر به افزایش ذخیره آب در سدها شده است.

حسین اسماعیلیان اضافه کرد: هم‌اینک در پی‌بارش‌های اخیر، حجم ذخیره آب سدها به ١١ درصد رسیده است.

اسماعیلیان ادامه داد: میزان بارندگی در مشهد در سال گذشته نسبت به متوسط بلندمدت ۴۵ درصد کاهش داشت، اما در اردیبهشت ماه امسال ١١میلیمتر در شهرستان مشهد بارندگی ثبت شد که این رقم در مدت مشابه پارسال ١٢ میلیمتر و در دوره بلندمدت ٣ میلیمتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: همچنین مجموعا در سال جاری تا کنون حجم بارندگی در مشهد ٢۴٢ میلیمتر است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ٨٣ میلیمتر و در دوره بلندمدت ٢٢٨ میلیمتر بود.

اسماعیلیان اضافه کرد: همچنین بارش‌های رگباری اخیر نقش مهمی در تغذیه سفره‌های آبی زیرزمینی داشته است و مشکل روستاییان که در پی خشکسالی‌های اخیر با خشک شدن چشمه‌ها، قنوات و چاه‌ها درگیر بودند، تا حدودی مرتفع می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه سیلاب دیروز خللی در شبکه آب شرب و خسارتی بر تاسیسات این شرکت وارد نکرد، افزود: تاسیسات آبرسانی در ٣٣ روستا در شهرستان مشهد دچار خسارت شد که تا کنون مشکل ١۶ روستا مرتفع شده و مابقی نیز تا اواخر امشب برطرف می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید