روزنامه هنگ کنگی: چین و آمریکا آبان ماه توافق نامه تجاری امضا می کنند

    کد خبر :634879

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ به نقل از منابع مطلع از امضای توافقنامه موقت تجاری میان چین و آمریکا در حاشیه اجلاس آپک در شیلی در ماه نوامبر (آبان) خبر داد.

 

ساوت چاینا روز چهارشنبه در گزارشی نوشت بر اساس اطلاعات دریافتی چنانچه موضوع خاصی در روزهای آینده باعث مناقشه دوباره طرفین نشود، توافقنامه را دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین امضا خواهند کرد.

 

چین قبول کرده است بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا خریداری کند و واشنگتن نیز اعمال تعرفه های بیشتر بر چین را متوقف کرده است با این حال واشنگتن هنوز درباره ۱۶۰ میلیارد دلار تعرفه بر روی کالاهای چینی در ماه دسامبر اعلام نظر نکرده است.

 

این گزارش تاکید می کند دو رییس جمهوری روز ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان ۱۳۹۸) با یکدیگر دیدار و گفت و گو می کنند و همین زمان نیز توافقنامه را امضا خواهند کرد.

 

این نشریه افزود به دلیل حساسیت موضوع نمی تواند نام منبع یا منابع خود را فاش کند اما اعلام شده است اگر همه چیز طبق موافقت طرفین انجام شود، این توافقنامه امضا خواهد شد.

 

رییس جمهوری آمریکا هم اعلام کرده است فعلا همه چیز طبق برنامه پیش می رود و احتمال امضای توافقنامه درباره بخش بزرگی از مناقشات تجاری با هدف حفاظت از منافع کشاورزان آمریکایی وجود دارد.

 

چین در حال بررسی برداشتن ممنوعیت واردات گوشت ماکیان از آمریکا است و در چنین صورتی پروانه واردات این فراورده های گوشتی صادر خواهد شد.

 

لیوخه معاون نخست وزیر چین و استیون منوچین وزیر بازرگانی آمریکا درباره این مسایل جمعه گذشته تلفنی گفت و گو کردند قرار شده است رایزنی های بیشتری میان طرفین انجام شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید