رهایی گروگان ۱۲ ساله در کمتر از ۲۴ ساعت

  • اجتماعی
  • یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۵۴
    کد خبر :806714
رهایی گروگان

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از رهایی دختری ۱۲ ساله‌ در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد که به نیت اخاذی از والدینش در شهر کرج ربوده و به استان تهران انتقال داده شد بود.

سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر بیان داشت: ساعت ۲۰:۲۲ دقیقه هفتم اردیبهشت از طریق مرکز پیام یک فقره آدم ربایی که طی آن دختر ۱۲ ساله ای توسط سرنشین یک دستگاه خودرو سمند از جلوی درب منزلش در کرج ربوده شده است به کلانتری ۱۸ شاهین ویلا اعلام شد.

وی اظهار داشت: رسیدگی به پرونده آدم ربایی بلافاصله در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان مشخص شد که پس از ربوده شدن نامبرده با خط تلفن وی با شاکی تماس و تقاضای مبلغ ۲ میلیارد ریال وجه نقد در قبال رهایی گروگان کرده و نیز تهدید کرده در صورت عدم پرداخت وجه درخواستی، فرد ربوده شده را خواهد کشت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان به محل وقوع جرم اعزام و در تحقیق از اهالی محل محرز شد که حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر، یک دستگاه خودرو سمند که راننده آن یک مرد جوان بود جلوی در منزل آنها پارک کرده و با تهدید وارد منزل شده و از داخل حیاط سر و صدای ناشی از درگیری به گوش می رسید که در نهایت راننده با زور دختربچه را سوار خودرو کرده و از آنجا متواری می شود و به قدری سرعت خودرو بالا بوده که قادر به ثبت پلاک خودرو نشدند.

سرهنگ نادربیگی افزود: در ادامه در بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته محل وقوع حادثه مشخص شد که شماره پلاک خودرو با کاغذ پوشانده شده است که نتیجه ای حاصل نشده و در نهایت کارآگاهان با به کارگیری شگردهای خاص پلیسی رد آدم ربا را در غرب استان تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت جوانب احتیاطی به گونه ای که به گروگان صدمه ای وارد نشود وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و گروگان را در صحت و سلامت کامل در کمتر از ۲۴ ساعت رها کردند.

به گزارش ایلنا، وی گفت: متهم دستگیر شده در تحقیقات کارآگاهان اذعان داشت که نقشه ربایش توسط مادر فرد ربوده شده برای اخاذی از همسر سابقش یعنی پدر گروگان که مدتی بوده از وی جدا شده طراحی شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید