دستگیری فروشنده مَجازی قرص‌های کمیاب در تهران

    کد خبر :832557
دستگیری فروشنده مَجازی قرص‌های کمیاب در تهران

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری خریدار و فروشنده قرص‌های کمیاب در فضای مجازی و کشف بیش از ۲ هزار دوز از انواع این داروها خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اظهارد کر: با رصد و پایش مستمر فضای مجازی مشخص شد فرد یا افرادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش انواع داروی کمیاب می‌کرده‌اند.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه متوجه شدند شخصی با ایجاد یک کانال تلگرامی اقدام به فروش داروهای کمیاب می‌کند.

معظمی گودرزی افزود: افسران سایبری این پلیس با بررسی های همه جوانب پرونده و بهره گیری از روش های علمی و فنی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت اضافه کرد: به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی، در نهایت مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر شد و بیش از ۲۰۰۰ قلم داروی کمیاب از محل اختفای وی کشف شد.

سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا پس از مشاهده مستندات جمع آوری شده در پرونده ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش داروهای کمیاب اعتراف کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند و بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند، لذا از شهروندان خواستاریم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید