خبر مهم درباره عیدی کارگران

    کد خبر :871508
خبر مهم درباره عیدی کارگران

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره عیدی کارگران، بیان کرد: عیدی کارگران براساس قانون کار، ۲ برابر حقوق دریافتی است مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد کمتر نباشد و از ۳ برابر مزد هم بیشتر نباشد.

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره افزایش دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: رقم حداقل دستمزد کارگران چه قدر باید باشد تا مشکلات معیشتی‌شان رفع شود، با اینکه گروه کارگری چه نظری در این باره دو رقم متفاوت خواهد بود.

وی افزود: درحال حاضر کارگروه مزد مشترک گروه کارگری، کارفرمایی و دولت با یکدیگر آغاز به محاسبه هزینه خانوار کرده‌اند و این محاسبه تا یک ماه آینده نهایی می‌شود بعد از نهایی شدن این اعداد و ارقام، هزینه سبد معیشت خانوار مشخص می‌شود.

خدایی گفت: مطالعه مستقل گروه کارگری می‌گوید هزینه زندگی، ماهانه بیش از ۱۰ میلیون تومان است اما باتوجه به اینکه این کارگروه سه جانبه آغاز به کار کرده منتظر نتایج این کارگروه هستیم تا ببینیم چه اعدادی استخراج می‌شود تا در نهایت حداقل خواسته گروه کارگری که پر شدن خلاءهای موجود در معیشت‌شان به دلیل تورم است، تامین شود. ما قطعا به دنبال جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران هستیم.

به گزارش برنا‏، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره عیدی کارگران، بیان کرد: عیدی کارگران براساس قانون کار، ۲ برابر حقوق دریافتی است مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد کمتر نباشد و از ۳ برابر مزد هم بیشتر نباشد. هر کارگری می‌تواند دستمزد خود را ضربدر دو کند اگر از ۳ برابر دستمزد بیشتر شد بداند که سقف عیدی او براساس همان ۳ برابر دستمزد محاسبه می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید