تماس تلفنی روحانی با نخست‌وزیر ارمنستان

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴
    کد خبر :281217

رئیس‌جمهور، با اشاره به ضرورت استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در ایران و ارمنستان در راستای توسعه و تحکیم مناسبات تهران – ایروان تاکید کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش مناسبات و همکاری‌ها با همسایگان خود است.
حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر دیروز در تماس تلفنی نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان با وی، تحولات اخیر ارمنستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشحالیم که خواست و اراده مردم در این تحولات به طور مسالمت‌آمیز محقق شد.

به گزارش ایلنا، رئیس جمهور امضای توافق همکاری ایران با اتحادیه اوراسیا را فرصتی مناسب برای گسترش مناسبات دو کشور برشمرد و اظهار داشت: ایران و ارمنستان می‌توانند روابط و همکاری‌های خود را در بخش‌های مختلف تجاری، اقتصادی، کشاورزی و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین بیش از پیش توسعه دهند.

روحانی اضافه کرد: ایران همواره خواهان برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه و جهان و بوده و به دنبال حل مسایل و مناقشات از طریق مذاکرات سیاسی و در چارچوب مقررات بین‌المللی است.

رئیس‌‌جمهور اقدام دولت آمریکا در خروج یکطرفه از برجام را خلاف تعهدات بین‌‌المللی و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران زمانی در برجام می‌ماند که منافعش از سوی طرف‌های مذاکره‌کننده تضمین شود.

نیکول پاشینیان، نخست‌‌‌وزیر ارمنستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با بیان اینکه توسعه روابط و همکاری‌ها با ایران برای ارمنستان بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: ارمنستان برای گسترش روابط دوستانه با ایران بر پایه احترام و منافع مشترک، ارزش فراوان قائل است.

نخست‌‌وزیر ارمنستان با ضرورت تلاش در راستای تعمیق همکاری‌ها و مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور و اجرای توافقات و پروژه‌های مشترک تأکید کرد.

وی با تقدیر از مواضع متوازن جمهوری اسلامی ایران در مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی ابراز داشت: تقویت صلح و ثبات در منطقه به نفع همه کشورها بوده و باید همگان در این راستا تلاش کنند.

پاشینیان ادامه داد: برجام ضامن صلح و ثبات در منطقه و موجب تحول در مناسبات ایران بوده و ارمنستان هرگز در هیچ اقدامی علیه ایران شریک نبوده و نخواهد بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید