تعیین رگولاتوری در بخش متاورس توسط وزارت ارتباطات

    کد خبر :889815

تب متاورس این روزها در سراسر دنیا گسترده شده و در ایران نیز شرکت‌هایی حضور خود در این زمینه را آغاز کرده‌اند. در همین راستا معاون وزیر ارتباطات از آغاز مطالعات اولیه روی چالش‌ها و فرصت‌های «متاورس» و الزامات آن در حوزه‌های فنی و رگولاتوری خبر داده که می‌تواند از همین حالا نظام‌مندی متاورس در ایران را کلید بزند.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_حوزه فناوری بلاک‌چین و دنیای دیجیتال از نوع متاورس، ترند این روزهای صنعت و فناوری هستند و کشورهای مختلف دنیا با نگاهی محتاطانه، به شدت اتفاقات و فناوری‌های جدید را رصد می‌کنند.

بنابر اعلام اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و دبیر شورای راهبردی توسعه شبکه ملی اطلاعات در اولین همایش ملی «متاورس؛ دنیایی دیگر» و در جریان مصاحبه‌ای موضع این اتحادیه در مورد متاورس را اعلام کرد.

این فعال حوزه مخابرات با بیان اینکه «متاورس» خود یک زیرساخت است اعلام کرد که متاورس یک دنیای جدید، یک اپلیکیشن بر روی سرویس، یا یک بازی جدید نیست، بلکه نسل بعدی یا نسخه بعدی اینترنت است که از تجربه استفاده از دیوایس های مختلف، پشتیبانی می‌کند.

انصاری در این زمینه اعلام کرد که متاورس از دید شرکت‌های مخابراتی، جبران کننده سرمایه گذاری مخابرات جهت توسعه ۵G است و این شرکت‌ها از واقعیت افزوده و دنیای دیجیتال می‌توانند به عنوان ابزارهای کلیدی برای بازگشت سرمایه صرف شده روی شبکه‌های فوق سریع ۵G، استفاده کنند و اگر متاورس بخواهد واقعاً تحقق پیدا کند، سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در زیرساخت‌های مخابراتی لازم دارد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات در همین خصوص تاکید کرد:

در حال حاضر پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطالعات اولیه ای را روی چالش‌ها و فرصت‌های متاورس و الزامات آن در حوزه‌های فنی و رگولاتوری، آغاز کرده است.

همچنین اولین همایش ملی «متاورس؛ دنیایی دیگر» توسط کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در اتاق بازرگانی ایران برگزار شده تا به چالش‌های پیش روی این صنعت جدید بپردازد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید