تصاویری از آسمان جادویی شب بر فراز اردن

    کد خبر :1061274

بنیامین برکات عکاسی لبنانی است که علاقه‌اش به آسمان شب مشوق او در مسیر قدم گذاشتن به دنیای عکاسی شد.

بنیامین برکات، چند سال گذشته روی مهارت‌هایش به‌عنوان عکاس آسمان شب کار کرده است و اکنون به دیگران کمک می‌کند تا صحنه‌های استادانه‌ای را در مکان‌های زیبا خلق کنند. برکات می‌گوید که همیشه مجذوب آسمان شب بوده و ایده‌ی عکس گرفتن از آسمان پرستاره او را وارد دنیای عکاسی کرده است.

برکات در سال ۲۰۱۸ پس از گذراندن شب‌های زیادی در زیر آسمان شب سرانجام تصمیم گرفت دوربینی تهیه کند تا از آسمان عکس بگیرد. او می‌گوید که آن وقت‌ها نمی‌دانست دارد وارد چه دنیایی می‌شود.

برکات در شب، دوربین خود را به سمت آسمان می‌گیرد و به دیگران یاد می‌دهد که چگونه تصاویری خیره‌کننده خلق کنند. «هیچ چیزی را بیشتر از بیرون رفتن و عکاسی از آسمان شب و اشتراک‌گذاری و آموزش دادن به دیگران برای انجام کاری که خودم انجام می‌دهم، دوست ندارم.»

یکی از پروژه‌های برکات او را به اردن برد تا عکس‌های جذابی از منظره‌ای که درمقابل کهکشان راه شیری قرار داشت بگیرد. او در مورد این پروژه می گوید: «ازآنجاکه نیمه‌لبنانی هستم، هدفم کاوش بیشتر در خاورمیانه و به اشتراک گذاشتن مناظر زیبا برای تشویق دیگران به بازدید از این مکان‌ها بوده است.»

پترا همان چیزی است که برای اولین‌بار او را به اردن جذب کرد؛ این آرزویش بود که آنجا را در زیر آسمان شب به تصویر بکشد. ورود به یکی از عجایب هفت‌گانه‌ی جهان در ساعات پایانی، کار آسانی نیست؛ بنابر این برکات مجبور شد با مردم بادیه‌نشین محلی ارتباط برقرار کند تا به دسترسی‌ خاص برسد. این تلاش ارزشش را داشت، زیرا عکس‌های او از پترا پرابهت و نفس‌گیر هستند.

وادی رم یکی دیگر از نقاط برجسته و جذاب اردن است که تاریک‌ترین آسمان‌ها و مناظر خیره‌کننده را دارد. عکاس می‌گوید یک سال را صرف برنامه‌ریزی با مردم محلی کرده تا قبل از گرفتن همه عکس‌هایش، تمام نقاط مجموعه تصاویرش را مشخص کند.

به گزارش گجت نیوز، برکات با هدایت تورهایی در سطح بین‌المللی، دانش خود را به اشتراک می‌گذارد و به دیگران الهام می‌دهد تا بیشتر بیرون بروند و آسمان شب را تماشا کنند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید